Pretrunīgi vērtētās velojoslas Rīgas ielās paliks

Komentāri

Turklāt ar laiku tās būs arī citās galvaspilsētas ielās. Vietas uz brauktuves autovadītājiem kļūst mazāk, taču vienlaikus netiek slēpts, ka viens no mērķiem ir tieši autotransporta skaita samazināšana pilsētā. Vai Rīga ir gatava kļūt riteņbraucējiem draudzīgāka, un riteņbraucēji gatavi lietot izveidoto infrastruktūru?

Telpā, kas pilnībā ir atvēlēta tieši divriteņiem, uz ielas joprojām toni nosaka autotransports. Ielas malā novietotās mašīnas nākas apbraukt, radot avārijas situācijas. Lai arī velojoslām tieši pretēji vajadzētu tās mazināt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas dome iepriekš solīja, ka izmaiņas satiksmē ies roku rokā ar informatīvo kampaņu, tā izpalikusi. To kā galveno iemeslu, kādēļ šobrīd projekts sastopas ar sīvu pretestību, min paši velosipēdisti.

Vērienīgs skaidrojums, kādēļ vietām autotransportam atņemta vesela josla, bet nelielajam velobraucēju pulkam uzdāvināta, netiek solīts joprojām.

Lai gan pašreizējais Rīgas domes kurss ir velojoslu tīklojumu paplašināt. Ideālais mērķis, sasniegt, lai auto plūsma, daļēji pateicoties arī sašaurinātajai brauktuvei, samazinātos par piekto daļu.

Idejas realizētāju galvenā doma ir, ka viens riteņbraucējs līdzvērtīgs vienai automašīnai.

Visur citur, tikai ne uz galvenajām artērijām. Tā, savukārt, uzstāj oponenti.. Vasarā velobraucēji veido tikai 11% no kopējās transporta plūsmas, ziemā 6%.

Šobrīd, akmeni var mest arī pašu riteņbraucēju dārziņā. Par spīti izveidotajām velojoslām, nereti tiek braukts pretēji joslas virzienam vai pa ietvi.

Vai abas puses, vismaz tuvākajos gados viens otru sapratīs, paliek atklāts jautājums. Sevišķi, ja palielināsies sastrēgumi, bet nepalielināsies velobraucēju skaits.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl