Prasa Latvijā ieviest elektrisko skrejriteņu regulējumu

Pievienot komentāru

Lai nerastos haoss ielās un draudi satiksmes dalībnieku drošībai, izskan aicinājums arī Latvijā steidzami ieviest stingrāku elektro skrejriteņu regulējumu. Šie braucamie pēdējos gadus kļūst arvien populārāki ne tikai pasaulē, bet arī pie mums.

Taču to statuss Latvijas likumos nav definēts. Tikmēr uzsākta informatīvā kampaņa, kā ielās pareizi pārvietoties ar elektrisko skrejriteni.

Šobrīd šīs ierīces Latvijā piedzīvo strauju popularitātes vilni. Tiesa, Latvijas likumos nedz definēts elektro skrejriteņu statuss, nedz noteikts, kur ar tiem drīkst braukt.

Vai jābūt aizsargķiverei, kā ar braukšanu reibumā – šie ir jautājumi, uz kuriem šobrīd nav atbildes. Tamdēļ rūpēs par visu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, apdrošināšanas sabiedrība ERGO ar Latvijas Automoto biedrību sākuši informatīvu kampaņu, lai aktualizētu nepieciešamās izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos. Bet tikmēr ikviens aicināts satiksmē pārvietoties ar cieņu.

No juridiskā viedokļa elektro skrejriteņi, kuru maksimālais braukšanas ātrums nepārsniedz 25 km/h, pēc ceļu satiksmes noteikumiem tiek pielīdzināti sporta un atpūtas inventāram, norāda CSDD. Visi ātrākie braucamie ir mopēdi, kas jāreģistrē, un tiem vajadzīga apdrošināšana.

Pagaidām CSDD neplāno ieviest stingrāku regulējumu attiecībā uz elektro skrejriteņiem, taču šī iespēja tomēr var tikt apsvērta, visiem iesaistītajiem kopā apsēžoties pie sarunu galda.