Komentāri
Policijas kampaņā secināts, ka 26% velobraucēju krustojumus šķērso pie sarkanās gaismas
FOTO: LETA

Valsts policijas (VP) partneru rīkotās kampaņas Cieņa darbojas ietvaros no 15. aprīļa līdz 24. aprīlim Policistu velobiedrība veica cieņas velopatruļas, kuru laikā sastaptajiem pārgalvīgajiem velobraucējiem skaidroja viņu radīto situāciju bīstamību un izteica brīdinājumus. Pēcāk, spriedzes mazināšanai, riteņbraucējs saņēma dāvanā antistresa bumbiņu. Savukārt priekšzīmīgajiem velosipēdistiem tika izteikta atzinība un dāvanā pasniegts velosipēda zvaniņš.

Cieņas velopatruļu laikā sastapti 500 velobraucēji, no kuriem liela daļa pārvietojas atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu prasībām, taču aptuveni trešdaļa ceļu satiksmē piedalās bez jebkādām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šī tendence norāda uz to, ka visbiežāk šie satiksmes dalībnieki nepārzina Ceļu satiksmes noteikumus un izšķirošās situācijās bieži nezina, kā pareizi rīkoties. 16% velosipēdistu konstatēts agresīvs braukšanas stils, pārvietojoties pa ielu pretējā virzienā, strauji mainot brauktuves vai braukšanas virzienu, bet vēl 26% pārbaudīto riteņbraucēju krustojumu šķērsoja pie sarkanās gaismas.

Lai velosipēdistiem būtu ērtāka iespēja iegūt velosipēda vadīšanas tiesības, sākot no šodienas līdz pat aprīļa beigām, pašā Rīgas centrā, Lāčplēša ielā 10, velokafejnīcā Miit, CSDD atvērusi pop-up velo eksaminēšanas punktu, kurā iespējams nokārtot teorijas eksāmenu un iegūt velosipēda vadītāja apliecību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl