11 komentāri

Kopš policisti saņēmuši jaunu aparatūru, kas ļauj atklāt automašīnās esošus radaru detektorus, sodu skaits trīskāršojies. Taču radaru detektoru tirgotāji norāda, ka autovadītāji arvien biežāk pieprasa iekārtas, kas policijas iekārtām nav “redzamas”.

Radara detektors ir ierīce, kas autovadītājam sāk signalizēt, kad kaut kur vairāku simtu metru rādiusā parādās ieslēgts ātruma mērīšanas radars. Pēc saņemtā signāla autovadītāji parasti samazina ātrumu un policistiem garām pabrauc jau kā paklausīgi satiksmes dalībnieki. Lai atklātu autovadītājus, kuri izmanto šādas ierīces, policija aizvadītajā vasarā iegādājās 25 iekārtas, kas signalizē brīdī, kad kāds lieto radara detektoru. Rezultāts ilgi nebija jāgaida, salīdzinot aizvadītos trīs gadus, atklāto radaru detektoru un sodīto autovadītāju skaits ir trīskāršots, šogad konfiscēti jau 178 radaru detektori.

Taču arī radaru detektoru tirgotāji nesnauž un tirgū jau ir parādījušies radaru detektori, kurus policisti nevar atklāt. Tieši tie šobrīd ir pieprasītākie modeļi, norāda detektoru pārdevējs.

Jānis Bērziņš
Radari.lv pārstāvis

Ņemot vērā, ka policija šobrīd ir nopirkusi divdesmit piecus radaru detektorus, nenoliedzami pirmā funkcija, kas klientiem interesē, lai detektors ir nedetektējams, attiecīgi policija nevar uztvert, ka tas atrodas mašīnā.

Tāpēc policijai arvien nākas izdomāt kaut jaunus paņēmienus, kā atklāt likumpārkāpējus. Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks uzskata, ka arī šajā reizē viņi atradīs risinājumu.

Normunds Krapsis
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Es domāju, ka arī līdz tam mēs nonāksim, kad šādu transportlīdzekli aizdzīsim uz kādu tehniskās apskates staciju un ar attiecīgu speciālistu palīdzību šo ierīci konstatēsim un izņemsim.

Par radaru detektoru izmantošanu ir paredzēts 55 eiro sods un aparatūras konfiskācija. Taču pirkt un pārdot radaru detektorus ir atļauts, tas satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka skatījumā ir nepareizi.

 

TOP komentāri

 • Zigurds Akmentiņš
  +23 +21 -2

  Zigurds Akmentiņš

  Policijai interesā tikai piķis, kāda tam nozīme, ir vai nav detektors. Satiksmes drošībai galvenais lai vadītājs nepārsniegtu ātrumu, kas arī tiek sasniegts, detektoram fiksējot radaru. Principā tas ir tas pats, kas ar stacionāro radaru, tuvojoties tam visi samazina ātrumu un aiz tā atkal palielina. Bet ja galvenais nokāst piķi, tad stacionārie jālikvidē un jāpiedzen zaudējumi no tiem, kas izdomāja tādus uzstādīt.
 • Toms
  +5 +5 0

  Toms

  šās iekartas noteikti neapdraud satiksmi! Ir valstis kur viņas ir atļautas tikai te pie mums grib grābt kāpostu no visa iespējamā!
 • Andronkols
  +5 +5 0

  Andronkols

  Nu tak nejaucat radaru detektoru ar antiradaru! Pats lietoju Cobru, neesmu nekaunīgs pārkāpējs, tikai gribu zināt, kas darās uz ceļa... Un mūsu valstī aizliegts lietot detektorus un anti, bet nav aizliegts vadāt līdzi. Tā ka dārgie menti- nāksies vien pieciest, ja man uz paneļa ieraudzīsiet nepieštepselētu radaru detektoru...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl