Policija šoferīšiem atgādina, ka šādos laikapstākļos iespējama akvaplanēšana!

0 Komentāru
Policija šoferīšiem atgādina, ka šādos laikapstākļos iespējama akvaplanēšana!
Foto: Jānis Eglītis

Jaunā darba nedēļa atnesusi lielu nokrišņu daudzumu – uz ceļiem veidojas peļķes un rises piepildās ar ūdeni. Šādos laikapstākļos šoferiem ir ne tikai apgrūtināta braukšana, bet arī var nākties izjust draudus, ko rada zaudēta riepas saķere ar ceļa segumu jeb tā dēvētā akvaplanēšana, atgādina Valsts policija.

Akvaplanēšanas risks palielinās brīdī, kad transportlīdzekļa vadītājs veic straujus manevrus, tādēļ aicinām šoferus izvēlēties atbilstoši laikapstākļiem piemērotu braukšanas manieri, mēģinot izvairīties no pēkšņiem manevriem – straujas bremzēšanas vai ātruma uzņemšanas.

Atgādinām, ka šādos laikapstākļos autovadītājiem jābūt ļoti uzmanīgiem, lai nezaudētu kontroli pār transportlīdzekli. Būtiski, lai autovadītāji parūpētos par sava transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, īpaši riepu kvalitāti.

Kā informē LVĢMC, dienā daudzviet Latvijā gaidāms stiprs lietus ar nokrišņu daudzumu no 15-40 mm. Vietām Latvijā, galvenokārt centrālajos rajonos, gaidāms pat ļoti stiprs lietus ar nokrišņu daudzumu 50 mm.


Jau vēstīts, ka pirmdien, 18. septembrī, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis ”oranžo brīdinājumu” par daudzviet Latvijā gaidāmajām lietavām.

Tāpat jau vēstīts, ka atbilstoši meteorologu prognozēm pirmdien, 18. septembrī, Latviju šķērsos dienvidu ciklons ”Tomass”. Tas atnesīs brāzmainu vēju un var radīt jaunus plūdu draudus.

0 Komentāru