Policija rosina izmaiņas likumā, kas palīdzētu cīnīties ar drifteriem

Pievienot komentāru
Policija rosina izmaiņas likumā, kas palīdzētu cīnīties ar drifteriem
Izmaiņas paredzētu paplašināt agresīvas braukšanas definīciju (Pixabay.com)

Valsts policija vērsusies Satiksmes ministrijā ar ierosinājumu veikt grozījumus atsevišķiem pantiem Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palīdzētu cīnīties ar drifteriem un tiem autovadītājiem, kuri iecienījuši pie stūres lietot telefonu vai citu viedierīci.

Kā portālam Skaties.lv pastāstīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, Valsts policija šādas izmaiņas vēlas īstenot jau kādu laiku un šobrīd ir aizsākta linkumprojekta izmaiņu izstrāde.

Viņš skaidro, ka izmaiņas paredzētu paplašināt agresīvas braukšanas definīciju, – tās attiektos kā uz drifteriem, tā arī uz tiem autovadītājiem, kuri, vadot automašīnu, lieto dažādas viedierīces un telefonus.

Normunds Krapsis
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Šobrīd Administratīvo pārkāpumu kodeksā driftēšana netiek klasificēta kā agresīva braukšana, līdz ar to policisti šiem autovadītājiem, kuri mēdz apzināti izraisīt sānslīdi, nevar piemērot sodu, var tikai aizrādīt un aicināt tā nedarīt. Savukārt par telefonu lietošanu pie stūres jāsaka, – tas nav normāli, ka teju katrs piektais autovadītājs pie stūres lieto telefonu vai planšetdatoru un novēršas no satiksmes.

Krapsis norāda, ka pašlaik nav zināms, kad izmaiņas likumdošanā varētu stāties spēkā. Šobrīd Valsts policija ar ieceri vērsusies Satiksmes ministrijā, taču viņš akcentē, ka līdz plānotajām izmaiņām varētu paiet zināms laiks, jo tās jāizskata un jāpieņem arī Saeimā.

Lasi vēl