Policija prognozē, ka ar 360 grādu kameru dažās stundās varēs konstatēt līdz 30 pārkāpumiem

10 komentāri
Policija prognozē, ka ar 360 grādu kameru dažās stundās varēs konstatēt līdz 30 pārkāpumiem
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

No otrdienas, 22. oktobra, satiksmē dodas jauns, netrafarēts policijas auto, kas aprīkots ar 360 grādu kameru, tādējādi, neapturot transportlīdzekli, varēs konstatēt dažādus autovadītāju pieļautos pārkāpumus.

Jaunā sistēma spēs fiksēt visdažādākā veida pārkāpumus, piemēram, agresīvu braukšanu, pārvietošanos pa sabiedriskā transporta joslām, pagriezienu nerādīšanu, braukšanu pie sarkanās gaismas, braukšanu bez gaismām, mobilo tālruņu lietošanu pie stūres. Potenciālajiem pārkāpējiem jāuzmanās. Ar jaunajām kamerām dažu stundu laikā varēs konstatēt 20 līdz 30 satiksmes pārkāpumus.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norāda: “Pārkāpumu klāsts, ko mēs ikdienā fiksēsim, acīmredzot ir viss tas, ko ar aci ikdienā ir iespējams redzēt.”

Pārkāpuma izdarītājs, līdzīgi kā ar fotoradariem, netiks apturēts, taču vēlāk saņems protokolu ar automašīnas attēlu, numurzīmi un fiksēto pārkāpumu. Jauno auto pārsvarā plānots izmantot patrulēšanai Rīgā, kur satiksme ir vislielākā un pārkāpumu visvairāk, taču netiek izslēgts, ka izbraukumi būs arī uz citām Latvijas pilsētām. Jaunā sistēma nav stacionāra un nepieciešamības gadījumā ir vienkārši uzstādāma jebkurā citā policijas transportlīdzeklī.

10 komentāri