Policija nesoda šoferus, ja ātrums tiek pārsniegts par 4 km/h

Pievienot komentāru
Policija nesoda šoferus, ja ātrums tiek pārsniegts par 4 km/h
Foto: LETA

Ja transportlīdzekļa ātrums ir par 4 kilometriem stundā lielāks nekā atļautais, tad šoferis vēl var cerēt uz ceļu policistu laipnību, taču, ja tas ir lielāk,s – nekādas ”atlaides” vairs piemērotas netiks, noskaidroja portāls Skaties.lv.

Skaties.lv ceļu policistiem vaicāja, kāds ir maksimālais pieļaujamais ātrums, ar kuru braucot vēl var cerēt uz izbēgšanu no taisnīga soda.

Likums paredz, ka par ātruma pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā turpmāk vieglo automobiļu vadītājiem ir tikai brīdinājums, savukārt kravas auto var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu 10 eiro apmērā.

Par ātruma pārsniegšanu no 11 līdz 20 kilometriem stundā vieglajiem automobiļiem ārpus apdzīvotām vietām paredzēts brīdinājums vai 15 eiro naudas sods, bet apdzīvotās vietās brīdinājums vai 30 eiro naudas sods. Savukārt smago automobiļu vadītājiem par šādu pārkāpumu būs jārēķinās ar attiecīgi brīdinājumu vai 30 eiro sodu ārpus apdzīvotām vietām un 40 eiro sodu apdzīvotās vietās.

Par būtiskiem ātruma pārkāpumiem iespējamo naudas sodu plānots pat dubultot. Ja patlaban vieglajiem automobiļiem par ātruma pārsniegšanu no 51 līdz 60 kilometriem stundā sods ir no 120 līdz 140 eiro, pēc likuma spēkā stāšanās sods paredzēts robežās no 240 līdz 280 eiro. Savukārt par ātruma pārsniegšanu virs 60 kilometriem stundā sods plānots robežās no 350 līdz 650 eiro līdzšinējo 210–430 eiro vietā. Par pārkāpumiem apdzīvotās vietās un ar kravas automobili paredzēti attiecīgi bargāki sodi.