Policija nedomā, ka Lincoln pārdots par grašiem; auto eksperts piesauc “lūžņu cenas”

5 komentāri
Policija nedomā, ka Lincoln pārdots par grašiem; auto eksperts piesauc “lūžņu cenas”
Ilustratīvs foto: no ražotāja

Rīgas Pašvaldības policija automašīnas Lincoln Navigator pārdošanu par 366 eiro pamato ar pieaicinātā eksperta atzinumu, savukārt cits raidījuma Bez Tabu aptaujāts auto eksperts neuzskata šo summu par adekvātu, to nodēvējot par “lūžņu cenu”. Tikmēr pircējs vienu no iegādātajiem policijas auto ar sludinājumu palīdzību pārdod par teju divreiz augstāku cenu.

Pēc portāla Skaties.lv intereses Latvijas sabiedrību šokējusi vēsts par Pašvaldības policijas rīkotu auto izsoli, kurā par 366 eiro pārdots 1998. gadā ražots spēkrats Lincoln Navigator, par kuru pirms 16 gadiem policija samaksāja 53,4 tūkstošus latu jeb teju 76 tūkst. eiro.

Kā to skaidro policija?

Lauris Kudiņš, RPP Administratīvās pārvaldes priekšnieks
Cenas noteikšanai mēs pieaicinājām attiecīgu speciālistu. Tas ir sauszemes transportlīdzekļu tehniskais eksperts. Veicām tirgus izpēti. Pieaicinājām šo ekspertu, un viņš, ņemot vērā aprēķinu metodiku, arī noteica iespējamo transportlīdzekļu realizācijas cenu.

Auto eksperts nepiekrīt

Uģis Vītols, auto jomas pārzinātājs
Tās cenas, ko es ieraugu, mani diezgan nošokēja, jo viņas ir absolūti dempinga cenas. Tās ir lūžņu cenas. Es domāju, tādas mašīnas jebkurš nopirktu par to cenu, kam vien vajag autombīli, ar kuru pārvietoties no punkta A uz punktu B. Un nemaz jau viņas tik sliktas nav.

Izsolītie spēkratiem tika izmantoti aizturēto personu pārvadāšanai, kā arī kalpoja patruļām. Pusi no transportlīdzekļiem iegādājās kāds uzņēmums, kurš vienu no spēkratiem jau ievietojis sludinājumu portālā un pārdod aptuveni divas reizes dārgāk nekā iegādājies.

Jau ziņojām, ka Rīgas pašvaldības policija izsolē pārdevusi vairākas lietotas automašīnas, tostarp par 366,21 eiro pārdota automašīna Lincoln Navigator un par 313,89 eiro – Jeep Cherokee, kā arī vēl virkne citu automašīnu, liecina informācija pašvaldības policijas mājaslapā.

5 komentāri