Policija brīdina: Autovadītājus, kuri no 1. decembra nebūs aprīkojuši auto ar ziemas riepām, uzreiz sodīs

2 komentāri

Jau gandrīz nedēļu zemi klāj sniegs, bet no sestdienas, 1.decembra, stājas spēkā noteikums, ka automašīnām jābūt obligāti aprīkotām ar ziemas riepām. 

Valsts policija jau brīdinājusi, ka autovadītājus, kuri to nebūs ievērojuši, nebrīdinās kā citus gadus, bet uzreiz sodīs.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, – sākoties ziemai, pieaug ceļu satiksmes negadījumu skaits.

“Ir atsevišķi satiksmes dalībnieki, kuri grēko. Tas, protams, pāraug ne visai glaimojošā statistikā – īpaši pirmajos mēnešos vai pirmajās dienās, kad uzkrīt sniegs. Tad ceļu satiksmes negadījumu skaits. Piemēram, pirms pāris dienām, kad mūs pārsteidza sniegs, bija reģistrēti 133 ceļu satiksmes negadījumi. Pagājušajā diennaktī 75 – tas liecina par to, ka vadītāji kļūst uzmanīgi, un tie, kas nepaspēja, ir uzlikuši ziemas riepas,” bilst Krapsis.

Vienlaikus Krapsis informē, iespējams, policija rīkos dažādas aktivitātes, piemēram, izglītojošus reidus.

Sods, ja autovadītājs brauc ar sezonai neatbilstošām riepām, ir 30 eiro. Otra lieta, ko pārbauda ceļu policisti, ir riepu protektora dziļums. Tam jābūt četriem milimetriem. Ja tā nav – tiek piemērots sods līdz 55 eiro.

2 komentāri