7 komentāri

Autovadītājus aicina pievērst uzmanību braukšanas joslu pareizai izvēlei.

Valsts policijā norāda, ka sabiedrībā neesot vienotas izpratnes par to, kā pareizi jābrauc pa brauktuvi, kas sadalīta divās vai vairākās braukšanas joslās vienā virzienā. Tādēļ policija piektdien, 3. oktobrī, organizēja vienas dienas izglītojošu akciju, kuras laikā pievērsa autovadītāju uzmanību šai problēmai. Satiksmes noteikumu prasība ir turēties labajā joslā, ja ceļš ir brīvs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Normunds Krapsis
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Tā psiholoģija acīmredzot atsevišķiem nesteidzīgajiem ir, – es nepārkāpju, braukšu pēc noteikumiem un nelaidīšu, savukārt steidzīgie domā, – tas nebūs tas, kas mācīs satiksmes noteikumus, tāpēc arī šīs situācijas rodas. Bet priekš steidzīgajiem ir domāta policija un agri vai vēlu arī pārāk steidzīgos sauks pie atbildības, līdz ar ko vajadzētu pieturēties pie šiem satiksmes noteikumiem, būt tolerantiem vienam pret otru un pārvietoties pa tām joslām, kuras ir brīvas, lai arī nepiespiestu citus satiksmes dalībniekus pārkāpt noteikumus un apdzīt pa labo pusi, kas ārpus apdzīvotām vietām ir aizliegts.

Nepareiza braukšanas joslu izvēle tieši ārpus apdzīvotām vietām satiksmes plūsmu padara ļoti nervozu, norāda likumsargi. Un nereti šīs konfliktsituācijas beidzas ar ceļu satiksmes negadījumu. Policija atgādina, ka par neatļautu braukšanu kreisajā joslā var sodīt ar brīdinājumu vai septiņu eiro soda naudu. Par šo pārkāpumu soda punkti gan nav paredzēti.

TOP komentāri

 • Edvīns Lukaševičs-Lācis
  +6 +6 0

  Edvīns Lukaševičs-Lācis

  Braukšanas josla mūsu valstī ir tā pa kuru var pabraukt :)
 • Ervins Fon Braunfelds
  +1 +1 0

  Ervins Fon Braunfelds

  Tāpēc vajag izskaust tukšas ielas!tas būtu darāms ar apdrošināšanu+ceļa nodokli.uzkāpināt līdz max. 🤓
 • Džemis
  0 0 0

  Džemis

  Braukt gar labo malu mūsu valstī var tik ar traktoru 😠😠😠

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl