Policija apņēmusies izskaust radaru detektorus

6 komentāri
Policija apņēmusies izskaust radaru detektorus
FOTO: LETA

Iepriekš cīņā ar negodprātīgajiem autobraucējiem, kuri izmanto radaru detektorus vai antiradarus, policisti vairāk vai mazāk paļāvušies uz veiksmi un savu vērīgumu. Nu, likumsargu rīcībā ir jaunas iekārtas, kas šo darbiņu atvieglos. 

Ceļu policistu rīcībā šobrīd ir tikai dažas šādas iekārtas, ar kuru palīdzību iespējams notvert tos autobraucējus, kuri lieto radaru detektorus, taču jau tuvākajā laikā šādas kastītes varētu būt vai katrā otrajā policistu automašīnā.

Radaru detektoru un antiradaru lietošana Latvijā ir aizliegta ar likumu. Lai arī par pārkāpumu pienākas 55 eiro liels sods, turklāt pati ierīce tiek konfiscēta, joprojām regulāri tiek pieķerti autobraucēji, kuri ir gatavi riskēt.

Ceļu policijas priekšnieks atklāj, ka pēdējais no radaru detektoru lietošanas gadījumiem fiksēts vakar Bauskas pusē. Policijas netrafarētais auto gan nav bijis aprīkots ar jauno detektoru-ķērāju, taču likumsargi bijuši pietiekami vērīgi.

Lai arī autobraucējs apgalvojis, ka nekādas aizliegtas ierīces nav lietojis, likumsargi bijuši gana pārliecināti par redzēto, Range Rover vadītājam nācies uzkavēties. Automašīnas pārbaudei bija nepieciešama tiesneša vai prokurora sankcija, tādēļ tā arī ceļmalā nācies nostāvēt četras stundas.

To laikā vīrietis lūdzis iespēju nokārtot dabiskās vajadzības turpat blakus esošajos krūmos, kur centies nemanāmi atbrīvoties no pierādījumiem, taču arī to policistiem izdevies piefiksēt. Pret pārkāpēju ierosināta administratīvā lieta, un beigu beigās viņam tomēr nācies doties prom bez detektora, taču ar jaunu pārkāpuma protokolu.

Ja arī jūsu auto ir radaru detektors, nākamreiz, pirms slēdzat to iekšā, divreiz padomājiet.

Video

6 komentāri