Policija aktīvi turpina reidus: arī sestdien vairāki dzērājšoferi iekūlušies pamatīgās nepatikšanās

34 komentāri

Pagājušā diennaktī policija aizturējusi 19 autovadītājus, kuri pie stūres sēdās dzērumā. Reidi turpinās arī sestdien, un vairākiem šoferiem par savu neapdomību nāksies šķirties no tiesībām un samaksāt pamatīgu soda naudu. Vienā no policijas reidiem piedalījās arī TV3 Ziņas.

Šoreiz policija izvēlējusies sekojošu taktiku: piepilsētas šosejā izvietotas vairākas ekipāžas, kas bloķē ceļu un apstādina katru garāmbraucošo auto. Taču šoferi nesnauž, un policijas reids jau atzīmēts aplikācijā “Waze”.

Lasi vēl – Jāņu ”atskaņas”: pagājušajā diennaktī policija pieķērusi 19 dzērājšoferus

Apturētajiem sākotnēji alkohola koncentrāciju izelpā pārbauda alkometrā bez vienreizējās lietošanas iemutes – ja tests negatīvs, var droši braukt tālāk.

Tomēr, ja alkoholiskie dzērieni lietoti pirms braukšanas, alkometrā jāpūš arī otro reizi. Šajā ceļa posmā neilgi pēc reida sākuma likumsargi pieķēra vienu dzērājšoferi, kuram izelpā konstatēja 0,8 promiles. Nelīdzēja arī steigā uz vietas izdzertās daudzās ūdens pudeles.

“No rīta vēl visi nav pamodušies, bet pēcpusdienā noformējām vienu protokolu. Baložos par braukšanu reibumā, tagad gaidām otro pūtienu, Plakanciemā reidojam. Cilvēki otrā dienas pusē tik un tā lieto alkoholu, sēžās un brauc,” saka Valsts policijas pārstāvis Andris Stepančenko.

Secinājumi skarbi – pie stūres reibumā parasti sēžas rūdīti dzērājšoferi, kuri savu bīstamo  paradumu tā arī nemaina.

“Vairāk par 20 gadiem strādāju uz ceļa – tie, kas brauc ar 1,5 promili, nav pirmā reize. Viņi sāk no 0,5, 0,3 pieļaujamais, nav trāpījies redzeslokā. Ar tādām problēmām apdraud gan sevi, gan apkārtējos, kas svin – bērni, vasaras brīvlaiks. Diemžēl, ir tādi vadītāji,” secina Valsts policijas darbinieks.

Tomēr absolūti lielākā daļa vadītāju pie stūres sēdušies skaidrā. Daži atzīst, ka svētkos baudīts alus, taču – ne pārmērīgi.

“Protams, bija svētki, bet nu viss saprāta robežās! Nekas vairāk. (TV3: Kolēģu draugu vidū arī visi ievēro, vai ir tādi, kas mēdz braukt reibumā?) Paldies dievam, tādu draugu nav! Tiešām, visi ievēro,” saka auto vadītājs Vadims.

Te pēkšņi policisti ielec auto un ar ieslēgtām bākugunīm strauji apgriežas. Kolēģi bija ziņojuši, ka pirms pārbaudes posma kāds auto esot pēkšņi mainījis braukšanas virzienu. Pārbaudot mašīnu, pie stūres sēdošā sieviete skaidrojusi, ka meklē vasarnīcu un sajaukusi adreses, tāpēc apgriezusies.

“Blakus vīrietis bija iereibis manāmi, pūst nedevām, bet sievietei viss bija kārtībā, pie stūres ar vadītāja apliecību,” saka policists.

Vēl kādam šoferim brauciens šodien beidzies, jo par alimentu nemaksāšanu aizturētas autovadītāja tiesības.

Reidus uz ceļiem policija aktīvi rīkos arī turpmāk, tādēļ aicina svinētājus neriskēt, un pat nemēģināt sēsties pie stūres reibumā, jo sekas būs ļoti nepatīkamas: milzīgi naudas sodi, atņemtas tiesības.

34 komentāri