Policija aicina uzmanīties no krāpniekiem, kas uzdodas par autozagļiem

Komentāri
Policija aicina uzmanīties no krāpniekiem, kas uzdodas par autozagļiem
Foto: LETA

Valsts policija nereti saņem informāciju par gadījumiem, kad personas, izmantojot automašīnu īpašnieku sociālajos tīklos publicētu detalizētu informāciju par viņiem nozagto automobili, uzdodas par autozagļiem un pieprasa samaksāt izpirkuma maksu it kā par automašīnas atdošanu atpakaļ īpašniekam.

Tāpat šiem cilvēkiem tiek draudēts nevērsties policijā. Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija, gandrīz visos gadījumos šīs personas vēlas iedzīvoties uz nelaimē nonākušā cilvēka rēķina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policija aicina autoīpašniekus rūpīgi izvērtēt, kādu informāciju publicēt sociālajos tīklos, un nekādā gadījumā nepaļauties uz šādiem piedāvājumiem, bet nekavējoties ziņot par auto zādzību policijai.

Policijas rīcībā nav precīzas informācijas, cik personu ir paļāvušās uz līdzīgiem piedāvājumiem un samaksājušas prasīto naudu.

Ja gadījumā pēc tam nākas saskarties arī ar līdzīgiem naudas izkrāpšanas mēģinājumiem, nekavējoties jāsazinās ar izmeklētājiem un jāsniedz informācija par notikušo. Izmeklētāji piefiksēs nepieciešamos datus un pārbaudīs personas, kas izteikušas šādu piedāvājumu.

Tāpat arī tajā gadījumā, ja ar cietušo sazinās īstie auto zagļi un pieprasa izpirkumu, ziņošana par notikušo ļaus izmeklētājiem noskaidrot šīs personas un aizturēt tās. Tāpat policija aicina rūpīgi izvērtēt, kādu un cik detalizētu informāciju publicēt sociālajos tīklos.

Kā liecina policijas novērojumi, informācijas publicēšana par nozagto automašīnu nepalīdz ne īpašniekiem, ne policijai atrast nozagto auto. Tāpat šāda rīcība paver iespējas uzdarboties arī krāpniekiem, kas vēlas izkrāpt naudu. Par zādzību pēc iespējas ātrāk jāziņo policijai.

Šā gada piecos mēnešos Valsts policija ir reģistrējusi 421 auto zādzību. 187 no nozagtajām automašīnām šajā laikā izdevies atgūt.

Lasi vēl