Policija aicina uz ceļa uzmanīties no meža zvēriem

Komentāri

Iestājoties pavasarim, sākas laiks, kad autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, braucot pa meža un lauku ceļiem. Policija aicina autovadītājus uzmanīties no meža zvēriem.

Iespēja, ka uz braucamās daļas var izskriet savvaļas dzīvnieks, pastāv visā valsts teritorijā, īpaši tās mežainos apvidos, kā arī ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem vai krūmiem. Lai izvairītos no sadursmes ar dzīvnieku, būtiski ir izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu. Īpaši smaga avārija var izvērsties uz šosejām un ārpus apdzīvotām vietām, kur lielākoties atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Diemžēl dzīvnieku rīcība ir neprognozējama. Tieši šajā periodā meža dzīvnieki sāk migrēt, meklējot jaunas apmešanās vietas, savukārt īpaši bīstami ir tieši jauni dzīvnieki, jo viņiem vēl nav pieredzes, un tie ir pārdroši, šķērsojot ceļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likumsargi aicina – tumšajā diennakts laikā, kā arī mežainos apvidos, nebraukt ar maksimāli atļauto ātrumu. Labāk ātrumu samazināt un braukt lēnāk, lai nepieciešamības gadījumā laikus reaģētu uz radušos bīstamo situāciju un novērstu satiksmes negadījuma rašanos.

Ja meža dzīvnieks tomēr tika notriekts, vadītājam nekavējoties jāinformē policija, zvanot pa tālruni 110.

Pielikumā video, ko vakar vakarā fiksēja viena no Latgales reģiona pārvaldes patruļpolicijas automašīnām. Braucot pa ceļu, kas ved uz Daugavpils novada Lauceses pagastu, policijas mašīnas priekšā pēkšņi izskrēja stirna. Likumsargiem izdevās izvairīties no sadursmes, un neviens nav cietis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl