Policija aicina pievērst uzmanību pareizai bērnu piesprādzēšanai automašīnās

4 komentāri
Policija aicina pievērst uzmanību pareizai bērnu piesprādzēšanai automašīnās
CARO / ANDREAS BASTIAN / SCANPIX

Valsts policija īpašā akcijā aicinājusi autovadītājus pievērst uzmanību pareizai bērnu piesprādzēšanai automašīnās. Statistika liecina, ka pieaugušo bezatbildības dēļ ik gadu traumas gūst vairāki desmiti mazo pasažieru. Joprojām ir liels izrakstīto soda protokolu skaits par bērnu nepareizu pārvadāšanu.

Lai pievērstu uzmanību bērnu piesprādzēšanai automašīnās, Valsts policija visu oktobri rīkos informatīvo kampaņu “Piesprādzē pareizi – čiks un viss!” Likumsargu pieredze liecina, ka aizvien ir vecāki, kuri savus bērnus pārvadā vai nu vispār nepiesprādzējot vai piesprādzēšana nav īsti droša. Brīdī, kad notiek nelaimes gadījums bērns gūst traumas.

Lasi vēl: Bērnu vešana uz skolu ar auto: ”Zebras” padomi vecākiem, lai brauciens būtu patiešām drošs

“Ja mēs skatāmies no tās statistikas, kas ir mūsu rīcībā, kas, protams, atspoguļo daļu no tās realitātes, tad katru gadu aptuveni 200 bērni gūst vieglus miesas bojājumus, bet 10-12 bērni gūst smagus miesas bojājumus tieši kā pasažieri ne savas vainas pēc, bet vecāka vai kāda cita pieaugušā nolaidības pēc,” norāda Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Par bērnu nepareizu pārvadāšanu šogad nepilnos deviņos mēnešos noformēti vairāk nekā 280 pārkāpuma protokoli. Pērn visa gada garumā – četri simti. Policijā uzsver, ka īpaši svarīgi par pareizu piesprādzēšanu neaizmirst ziemā.

“Bērni būs “nopakoti” siltās ziemas drēbēs un tad mēs viņu liksim mašīnā un aizmirsīsim, ka jaku, ir jāatsprādzē vaļā, lai josta skartu ķermeni nevis biezo jaku. Un bieži vien mums ir žēl bērnu ļoti stingri nospriegot drošības jostās un arī man meita nereti transportlīdzeklī prasa vai nevarētu palaist vaļīgāk, jo viņai gribas kustēties un ir lelles, ko arī būtu jāpiesprādzē un tad gan tā ir mūsu atbildība šo te situāciju nepieļaut,” pauž policijas pārstāvis.

Kampaņas laikā vecākiem ar bērniem ir iespēja noslēgt vienošanos par to, ka viņi viens otram atgādinās par piesprādzēšanos. Padomus, kā to pareizi darīt nākamsestdien klātienē varēs uzzināt Valmierā un vēl pēc nedēļas Liepājā.

4 komentāri