Plānotajam smēķēšanas aizliegumam personīgajos auto ir divi iemesli

1 komentārs
Plānotajam smēķēšanas aizliegumam personīgajos auto ir divi iemesli
LETA

Veselības ministrijas eksperte Alise Krūmiņa skaidro, ka Veselības ministrijas ierosinājumam līdz nākamā gada 20. maijam aizliegt cilvēkiem smēķēt savās personīgajās automašīnās ir divi aspekti – veselības un drošības.

Jau vēstījām, ka aizliegt smēķēt automašīnu salonos un kabīnēs rosinājusi Smēķēšanas ierobežošanas valsts komisija. Šim aizliegumam jāstājas spēkā līdz nākamā gada 20. maijam. kā to paredz Latvijai saistoša Eiropas Savienības direktīva.

Alise Krūmiņa, VM Sabiedrības veselības departamenta vecākā eksperte:

Automašīnas tiešām ir noslēgta vide, kur arī kaitīgo vielu koncentrācija tajā ir ļoti augsta. Tā pat 11 reizes var pārsniegt to koncentrāciju, kas ir iekštelpās. Līdz ar to aizliegums paredzēts, lai aizsargātu tos cilvēkus, kas atrodas automašīnā, kuri paši smēķē un kuri “apsmēķē” citus, kā arī- lai novērstu apdraudējumu arī transportlīdzekļa vadīšanai.

Ko par to domā paši autovadītāji?

Autovadītāju reakcija par to, ka nākamgad personīgajos auto vairs pīpēt nedrīkstēs, ir dažāda. Vieniem tas ir vienaldzīgi, jo paši nesmēķē, citi ir sašutuši.


Kaspars, jurists:

Principā es atbalstu to, jo, manuprāt, tas novērš vadītāja uzmanību no ceļa, un, visticamāk, arī apkārtējiem cilvēkiem, kas mašīnā atrodas, tas īsti veselīgi nav.

Imants, uzņēmējs:

Tā ir paša autovadītāja telpa, un viņš jau savā telpā var darīt, ko viņš vēlas. Ja tiem apkārtējiem tas ir pieņemams, tad viņš to var atļauties darīt, ja nepieņemami – tad jākāpj ārā.

Patlaban par smēķēšanu neatļautās vietās paredzēts naudas sods no 2 līdz 15 eiro, bet par smēķēšanu bērnu klātbūtnē var uzlikt naudas sodu līdz pat 70eiro. Cik lieli būs naudas sodi par smēķēšanu automašīnās dažādās situācijās vēl tiks lemts.

Foto:

Skaties video: