Komentāri

Uz Latvijas autoceļiem sāk atgriezties stacionārie foto radari. Pirmais no tiem uzstādīts uz Ventspils šosejas pie Varkaļu kanāla.  Šogad bija paredzēts uzstādīt 16 radarus, taču tagad amatpersonas gala termiņu pārcēlušas uz nākamā gada pavasari.

Ņemot vērā, ka iepriekš stacionārie radari cieta no vandāļiem, jaunie radari būs krietni augstāk virs zemes un tos pieskatīs apsardzes firma.

”Radars tiek uzstādīts 4 metru augstumā no zemes un katram radaram būs iekšā apsardzes signāls. Ir apsardzes firma, kas veiks diennakts apsardzi un vandālisma fakts tiks uzreiz fiksēts,” stāsta SIA Reck valdes priekšsēdētājs Viesturs Kaģis.

Lūk, karte ar stacionāro fotoradaru atrašanās vietām:

Katram foto radaram nepieciešams pievienot elektrību, savukārt datus radars sūtīs izmantojot mobilo telefonu pārklājumu. Bilde ar pārkāpēju ceļu satiksmes drošības direkcijā nonāks aptuveni vienas minūtes laikā.

Radaru saimnieki ir Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Tās pārstāvis skaidro, ka laikietilpīgākais process, kas visu bremzē ir elektrības pievienošanas saskaņošana katram foto radaram.

”Šī procedūra jāsaskaņo un tas ir diezgan garš termiņš. Mūsu mērķis nav steidzami to visu izdarīt, mūsu mērķis ir precīzi un pareizi to visu sakārtot, norāda CSDD direktora vietnieks Ģirts Rorbaks.

Pirmais foto radars vēl tiks testēts un pieregulēts. Pārkāpējiem soda kvītis sāks izrakstīt tikai pēc aptuveni divām nedēļām.

Foto radarus paredzēts uzstādīt bīstamākajos ceļu posmos, kur nepieciešams samazināt pārgalvīgo braucēju ātrumu. Pirmās kārtas radari būs izvietoti Rīgā un tās apkārtnē.

Pie Varkaļu kanāla atļautais ātrums ir 90 kilometri stundā, ja autovadītājs brauks ar, piemēram, 91 kilometru stundā šādu pārkāpēju radars nefiksēs.

Robeža, no kuras tiks fotografēts pārkāpējs katrā vietā būs atšķirīga. Taču galvenais ir tas, ka policija apsolījusi – sods netiks izrakstīts no pirmā kilometra virs atļautā.

Šoreiz radari piederēs CSDD, apkalpojošās kompānijas saņems fiksētu maksājumu, kas nebūs atkarīgs no pārkāpumu daudzuma. 16 foto radaru iegāde un uzstādīšana nodokļu maksātājiem izmaksās teju vienu miljonu eiro.

Tuvāko piecu gadu laikā paredzēts, ka CSDD iepirks un uzstādīs kopumā simts foto radarus.

Lasi vēl