Pirmā ziemas diena nāk ar daudzām avārijām un milzu sastrēgumiem

16 komentāri

Pirmā patiesi ziemīgā diena Latvijā sagaidīta ar avārijām un milzu sastrēgumiem. Otrdien, 27. novembrī, no rīta valstī notikušas vairāk nekā 50 automašīnu sadursmes. 

Jau no paša rīta uz Latvijas ceļiem sākās avāriju sērija. Sociālos tīklus pārpludināja foto un video no negadījuma vietām. 50 negadījumi, deviņi cietušie pāris stundu laikā – tāda ir rīta bilance. Limbažos avārijā cieta divi nepilngadīgi pasažieri, kuri nogādāti slimnīcā.

Valsts policija secina, ka daudzi vadītāji aizvien dzīvo vasaras režīmā, aizmirstot, ka ceļi ir slideni un jābrauc krietni prātīgāk.

Normunds Krapsis
Valsts policijas drošības pārvaldes priekšnieks

Gan pārgalvība, gan tehniskais stāvoklis. Šorīt pat viens kolēģis stāstīja, ka Pierīgas šosejā kāds vadītājs viņu apsteidza, mašīnu sameta, veiksmīgā kārtā nenotika negadījums. Nedaudz pastāvēja, aizbrauca tālāk. Tas liecina par bezatbildību, pašpārliecinātību.

Pats būtiskākais ir izvēlēties pareizu ātrumu, un otra lieta – nestūrēt par daudz. Negriezt to stūri vairāk, kā to darām vasarā, – tā saka braukšanas eksperts, atzīstot, ka katru gadu arvien vairāk autovadītāju ziemā izmanto iespēju konsultēties ar ekspertiem un izmēģināt ziemas braukšanu drošā trasē.

Ikdienā uz ziemas ceļiem ļoti svarīgs ir riepu stāvoklis, ko ir vērts pārbaudīt, sevišķi protektoru dziļumu.

Normunds Legzdiņš
Biķernieku trases vadītājs

Viss, kas ir zem četru milimetru robežas, ir bīstams. Protams, vēl svarīga lieta – riepu vecums. Arī gumija ar laiku kļūst cietāka, mazāk efektīva, lai nodrošinātu saķeri ziemā.

Lielākā daļa negadījumu notiek Pierīgā, tieši rīta stundās, kad cilvēki steidz uz darbu. Drošas braukšanas eksperts Normunds Legzdiņš uzsver, ka bieži vien pie vainas ir vadītāju nervozitāte, steiga, neapzinoties, ka pat pie mazākās avārijas norakstītas ir trīs stundas, kamēr sakārtoti papīri.

16 komentāri