Piektdienas rītā autoceļi daudzviet ir sniegoti un apledojuši, brīdina LVC

Pievienot komentāru
Piektdienas rītā autoceļi daudzviet ir sniegoti un apledojuši, brīdina LVC
KASPARS KRAFTS, F64

Šorīt sniegs un apledojums daudzviet Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Sniegotie ceļu posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos šorīt iesaistītas 65 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir Rīgas apvedceļa posmā Salaspils-Babīte, Daugavpils šosejas posmā Nīcgale-Paternieki, kā arī Rēzeknes šosejas posmā Rēzekne-Terehova.

Tāpat apgrūtināta braukšana visā garumā ir pa autoceļu Grebņeva-Medumi šoseja (A13), pa Daugavpils apvedceļu, kā arī pa Rēzeknes apvedceļu.

Tikmēr uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Balvu, Daugavpils, Gulbenes, Krāslavas, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes,Ventspils, Liepājas, Valmieras un Valkas apkārtnēs.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī jāievēro droša distance. LVC brīdina, ka šorīt uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai, sākot veikt manevrus.

Autobraucēji tiek aicināti informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.