Piektā daļa kravas auto vadītāju nemaksā autoceļu lietošanas nodevas

0 Komentāru
Piektā daļa kravas auto vadītāju nemaksā autoceļu lietošanas nodevas
LETA

Piektā daļa smago automašīnu vadītāju, kurus aptur policijas darbinieki, nemaksā autoceļu lietošanas nodevu jeb vinjetes. Likums par šo nodevu stājās spēkā pirms pusotra gada. 

Pagaidām trešdaļu vinješu iegādājušies vietējie autopārvadātāji. Pārējie ir no Lietuvas, Polijas, Krievijas un Igaunijas. Policija pārbaudot, vai nodeva samaksāta, šogad sodījusi 1000 autovadītāju.

Skaties foto:

Lai brauktu pa valsts galvenajiem ceļiem, šā gada 10 mēnešu laikā autopārvadātāji ir nopirkuši vinjetes gandrīz 15 miljonu eiro apmērā. Lai gan pirms gada Satiksmes ministrija prognozēja, ka šogad no autoceļu nodevas iegūs aptuveni par 10 miljoniem vairāk, prognozes izrādījušās pārāk optimistiskas, jo balstītas tikai uz dažu mēnešu datiem – nav bijuši precīzi aprēķināti, un tas nenozīmē, ka autopārvadātāji negrib maksāt šo autoceļu lietošanas nodevu.

Tālivaldis Vectirāns, Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors:

Tas, ko mēs cerējām, nav tā summa. Ja salīdzinām ar mūsu prognozi, kas tagad ir jāizvērtē, jābūt reālistiem – zinot to, ka nav mums pieredzes piecu gadu griezumā, nākamajā gadā precīzāk varēsim plānot.

Visus līdzekļus, kas ir iemaksāti budžetā par valsts galveno autoceļu lietošanu, plāno izlietot remontiem. Autopārvadātāji atzīst, ka ceļu segums, pa kuriem brauc un maksā, ir neapmierinošā stāvoklī, taču viņi ir ar mieru dažus gadus gaidīt un nerīkot protesta akcijas.

Video!

0 Komentāru