Piecas anulētas tehniskās apskates – riepu reids Alūksnes pusē

2 komentāri
Piecas anulētas tehniskās apskates – riepu reids Alūksnes pusē
VALSTS POLICIJA

Ceturtdien Alūksnes pusē veikts CSDD un Valsts policijas kopīgais reids, kurā konstatēti septiņi pārkāpumi par neatbilstošu riepu protektoru dziļumu, informē Valsts policija.

Satiksmei neatbilstošs riepu stāvoklis konstatēts septiņiem transportlīdzekļiem, no kuriem tehniskās apskates anulētas pieciem transportlīdzekļiem.

Kopumā veiktas pārbaudes 414 transportlīdzekļiem, kur septiņos gadījumos noteikta riepu protektora dziļuma neatbilstība, bet piecas tehniskās apskates anulētas. Konstatēti divi gadījumi, kur automašīnām bija uzstādīta vasaras riepa kā rezerves ritenis.

Mazākais fiksētais protektora dziļums bija aptuveni 1,91 mm.

Tāpat pārbaužu laikā autovadītājiem izteikti vairāki brīdinājumi par esošo riepu stāvokli, kas gan bija vēl atbilstošs prasībām.

Pastiprinātās pārbaudes laikā noformēts pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu bez jebkādām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Kopumā diena noritēja mierīgi un bez starpgadījumiem.

Valsts policija atgādina, ka Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka laika posmā no 1.decembra līdz 1.martam visiem transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5t, jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Vieglo automašīnu ziemas riepu protektora dziļums nedrīkst būt mazāks par 4 mm.