Pieaugusi zagļu “interese” par Volvo lukturiem, norāda apdrošinātājs

0 Komentāru
Pieaugusi zagļu “interese” par Volvo lukturiem, norāda apdrošinātājs
Foto: LETA

Šogad visvairāk zagto auto detaļu topā ir BMW markas automašīnas, bet Volvo lukturu zagšana ir jauna tendence, kas līdz šim nebija novērota, liecina apdrošināšanas sabiedrības Compensa atlīdzību statistika.

Zagļus neattur tas, ka mašīnas atrodas pazemes vai apsargātās autostāvvietās – sānskata spoguļi, navigācijas sistēmas, lukturi un citas ārējās virsbūves detaļas tiek zagtas arī vietās, kur tiek veikta videonovērošana un ir apsardze. Šāda veida zādzības automašīnu īpašniekiem rada vairāku tūkstošu eiro zaudējumus, liecina Compensa atlīdzību statistika.

Patlaban ir vērojams apzagšanas gadījumu skaita pieaugums – visbiežāk tie ir saistīti ar izsistiem auto logiem, izlaupītu automašīnas aprīkojumu un nozagtiem lukturiem. Šī mēneša laikā Compensa ir saņēmusi vairākus KASKO apdrošināšanas gadījumu pieteikumus par BMW un Volvo automašīnām nozagtiem lukturiem. Minēto marku automašīnas garnadžiem ir pieejamas salīdzinoši vienkāršas priekšējo detaļu noņemšanas dēļ.

Zogot transportlīdzekļa lukturus, neizbēgami tiek sabojāta arī auto virsbūve, kas krietni palielina transportlīdzeklim nodarītā bojājuma apmēru. Saskaņā ar veikto remonta izdevumu aprēķinu 2013.gada izlaiduma Volvo lukturu nomaiņa klientam izmaksā 5000 eiro, no kuriem lukturu komplekta izmaksas nepārsniedz 2000 eiro. Katrs zaudējuma apmērs ir atkarīgs no automašīnai nodarītajiem bojājumiem, ko ietekmē zagļa prasmīgums. Tāpat Compensa ir saņemts arī klienta pieteikums ar lūgumu kompensēt izdevumus, kas saistīti ne tikai ar automašīnas lukturu zādzību, bet arī ar izsistu durvju stiklu un nozagtu elektronisko sistēmu, kas arī ir visdārgākās izņemamās lietas auto komplektācijā.

Risinājumi, kas var pasargāt transportlīdzekļus, ir dažādi, piemēram, auto detaļu marķēšana, svarīga ir arī darba kārtībā esoša signalizācija. Savukārt KASKO apdrošināšana ir neatsverams atbalsts auto bojājumu gadījumā. Kaut arī policijas skatījumā lukturu zādzības tiek izskatītas kā sīkas zādzības, katram, kas piedzīvojis šādu gadījumu personīgi, tas ir liels pārdzīvojums, kā arī finansiāls zaudējums, stāsta Compensa Latvijas filiāles vadītāja Evija Dundure.

0 Komentāru