Pieaug interese likt ”tiesības” automašīnām ar automātisko ātrumkārbu

Komentāri

Šogad palielinās to cilvēku skaits, kuri izvēlas kārtot B kategorijas autovadīšanas eksāmenu ar automātisko ātrumkārbu.

Šāda iespēja jau ir kopš 2011. gada vasaras. Trīsarpus gadu laikā kopš Latvijā ir iespēja kārtot eksāmenu ar automātiskās ātrumkārbas automašīnu, šādu iespēju ir izmantojuši nepilni divi tūkstoši cilvēku. Uz kopējā fona tiesības ar automātisko kārbu šobrīd saņēmuši tikai 3% autovadītāju, pārējie kārto eksāmenu ar mehānisko ātrumkārbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan sākumā šķita, ka to vairāk izmantos cilvēki gados, izrādījies, ka visvairāk to iecienījušas daiļā dzimuma pārstāves visdažādākajā vecumā, atzīst Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji.

Piemēram, topošā autovadītāja Svetlana raidījumam 900 sekundes atzīst, ka šādu iespēju izvēlējusies, jo ar automātiskās ātrumkārbas spēkratiem ir vieglāk iemācīties braukt nekā ar automašīnām, kas aprīkotas ar mehānisko ātrumkārbu.

Tikmēr instruktori, kuri māca topošos autovadītājus braukt ar automātisko ātrumkārbu, apliecina – agrāk šādu iespēju vairāk izvēlējās braukt vecāka gadagājuma cilvēki, taču pēdējā laikā uz mācībām ierodas arvien jaunāki cilvēki.

Vadims Berežkovs, instruktors:

Es vienmēr prasu, kāpēc viņi to dara, un tad topošie autovadītāji man saka, ka tas ir ātrāk un vieglāk. Attiecīgi arī naudiņa iekrājas, tagad cilvēki vairs nav tik bagāti… Šī iemesla dēļ arī cilvēki izvēlas mācīties ar automātisko ātrumkārbu. Tā ātrāk ir iespējams dabūt tiesības un vieglāk nokārtot eksāmenu. Viņiem ātrāk izdodas iemācīties vadīt automašīnu, jo vairāk pievērš uzmanību ceļam nekā ātrumkārbas pārslēgšanai.

Pēc ekspertu domām, tālākā nākotnē automātiskā ātrumkārba mehānisko noteikti izkonkurēs, turklāt tas būšot saistīts ar auto tirgu. Piemēram, ASV jau tagad nešķiro, ar kādu mašīnu pretendents ierodas kārtot eksāmenu – ar mehānisko vai automātisko ātrumkārbu, jo šajā valstī braukšanas testu veic ar savu personisko auto. Šo pieredzi pakāpeniski pārņem arī Eiropā. Tiesa gan, pēc ekspertu domām līdz mums šī tendence atnākšot tikai pēc 20 gadiem.

Skaties video!

Lasi vēl