Komentāri

Šogad palielinās to cilvēku skaits, kuri izvēlas kārtot B kategorijas autovadīšanas eksāmenu ar automātisko ātrumkārbu.

Šāda iespēja jau ir kopš 2011. gada vasaras. Trīsarpus gadu laikā kopš Latvijā ir iespēja kārtot eksāmenu ar automātiskās ātrumkārbas automašīnu, šādu iespēju ir izmantojuši nepilni divi tūkstoši cilvēku. Uz kopējā fona tiesības ar automātisko kārbu šobrīd saņēmuši tikai 3% autovadītāju, pārējie kārto eksāmenu ar mehānisko ātrumkārbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan sākumā šķita, ka to vairāk izmantos cilvēki gados, izrādījies, ka visvairāk to iecienījušas daiļā dzimuma pārstāves visdažādākajā vecumā, atzīst Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji.

Piemēram, topošā autovadītāja Svetlana raidījumam 900 sekundes atzīst, ka šādu iespēju izvēlējusies, jo ar automātiskās ātrumkārbas spēkratiem ir vieglāk iemācīties braukt nekā ar automašīnām, kas aprīkotas ar mehānisko ātrumkārbu.

Tikmēr instruktori, kuri māca topošos autovadītājus braukt ar automātisko ātrumkārbu, apliecina – agrāk šādu iespēju vairāk izvēlējās braukt vecāka gadagājuma cilvēki, taču pēdējā laikā uz mācībām ierodas arvien jaunāki cilvēki.

Vadims Berežkovs, instruktors:

Es vienmēr prasu, kāpēc viņi to dara, un tad topošie autovadītāji man saka, ka tas ir ātrāk un vieglāk. Attiecīgi arī naudiņa iekrājas, tagad cilvēki vairs nav tik bagāti… Šī iemesla dēļ arī cilvēki izvēlas mācīties ar automātisko ātrumkārbu. Tā ātrāk ir iespējams dabūt tiesības un vieglāk nokārtot eksāmenu. Viņiem ātrāk izdodas iemācīties vadīt automašīnu, jo vairāk pievērš uzmanību ceļam nekā ātrumkārbas pārslēgšanai.

Pēc ekspertu domām, tālākā nākotnē automātiskā ātrumkārba mehānisko noteikti izkonkurēs, turklāt tas būšot saistīts ar auto tirgu. Piemēram, ASV jau tagad nešķiro, ar kādu mašīnu pretendents ierodas kārtot eksāmenu – ar mehānisko vai automātisko ātrumkārbu, jo šajā valstī braukšanas testu veic ar savu personisko auto. Šo pieredzi pakāpeniski pārņem arī Eiropā. Tiesa gan, pēc ekspertu domām līdz mums šī tendence atnākšot tikai pēc 20 gadiem.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl