Pieaug agresīvo autovadītāju skaits! Policija plāno iesaistīt 40 netrafarētos auto

Komentāri

Pēdējo 10 gadu laikā agresīvo autovadītāju skaits uz Latvijas autoceļiem pieaudzis gandrīz divas reizes. Visvairāk pārkāpēju ir vīrieši vecumā līdz 30 gadiem. Lai savaldītu niknos un bezkaunīgos šoferus, policija plāno iesaistīt 40 netrafarētas automašīnas, kas palīdzēs uzlabot satiksmi, tiesa gan, tikai nākamgad.

Gada laikā par agresīvu braukšanu ceļu policisti noformējuši vairāk nekā deviņus simtus protokolu. Līdzīgs protokolu skaits fiksēti arī 2014. gadā, taču 2005. gadā, kad tika ieviests pants par agresīvu braukšanu, šis skaitlis bija gandrīz divreiz mazāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja autovadītājs ir aizbraucis pie sarkanās gaismas, tas nenozīmē, ka tā ir agresīva braukšana. Jāpastāv pārkāpumu kopumam, skaidro Valsts policijā.

Foto

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Jābūt vairākiem pārkāpumiem izdarītiem viens pēc otra, radot apdraudējumam satiksmes drošībai, traucējot vienmērīgai transportlīdzekļu kustībai. Klasiskā agresīva braukšana tad, kad mums ir sastrēgums un kāds izdomā transportlīdzekļu kolonnu apbraukt vai nu pa pretējo braukšanas joslu, vai nu pa sabiedriskā transporta joslu.

LNT aptaujātie autovadītāji uzskata, ka šādi bezkaunīgi šoferi uz ceļiem viņiem traucē.

Statistika liecina, – visbiežāk agresīvi brauc jauni vīrieši. Pērn no 914 agresīviem braucējiem 310 bija tieši jauni vīrieši vecumā līdz 30 gadiem. Sociālās psiholoģijas profesoru Ivaru Austeru šie dati nepārsteidz, jo tādā veidā jauni cilvēki pašapliecinās uz ceļa.

Pierādīt, ka vadītājs braucis agresīvi, ir grūti, atzīst policija. Patiesībā agresīvo braucēju skaits Latvijā ir daudz lielāks nekā oficiālā statistika. Taču jau nākamgad viņu dzīve kļūs citādāka, jo policija ceļu satiksmē plāno iesaistīt 40 netrafarētās automašīnas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl