Pie skolām netiek aizklātas ātrumu ierobežojošas ceļazīmes

Pievienot komentāru
Pie skolām netiek aizklātas ātrumu ierobežojošas ceļazīmes
Foto: Edijs Pālens, LETA

Jau daudzus gadus skolēnu vasaras brīvlaikā pie skolām tika aizklātas ātrumu ierobežojuma zīmes. Taču šogad 30 km/h ierobežojums pie skolām, izrādās, ir aktuāls gandrīz visu gadu.

Parasti ceļazīmes tika aizklātas pirms Jāņiem, taču šobrīd, jūlija vidū, tās turpina darboties, bet, kā novēroja mūsu filmēšanas grupa, šo ceļazīmi daudzi neievēro. LNT aptaujāto autovadītāju viedoklis par to, vai ceļazīmes ar ātrumu ierobežojumu 30 km/h ir jāaizklāj skolēnu brīvlaikā, dalās.

“”Kaitināt” būtu spēcīgs vārds, bet sanāk braukt garām, kur nedaudz tas ietekmē ātrumu, ar kuru es pārvietojos,” saka autovadītājs Kristiāns. “Man ir vienalga. Es ievēroju ceļa satiksmes noteikumus. Ja 30 km/h, tad 30 km/h,” teic Valērijs. “Protams, ka kaitina! Nākas braukt uz 40 km/h, lai ļoti nepārkāptu, bet cits “lido” gandrīz ar 60 km/h,” norāda šoferis Vladimirs.

Izrādās, ka jūnijā šī ceļazīme netika mainīta, jo priekšā bija Dziesmu svētki un to dalībniekiem bija jādzīvo tieši skolās, skaidro Rīgas domē. Kopš svētkiem pagājušas jau 10 dienas, taču tās lielākoties nav aizklātas.

“Uzdevums tika dots aizklāt šīs ceļazīmes, noslēdzoties Dziesmu svētkiem. Kā viņi tos darbus organizē… Nu pakāpeniski… Ņemot vērā, ka mācību iestāžu ir diezgan daudz,” saka Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Uz jautājumu, vai šobrīd vispār ir vērts aizklāt šīs ceļazīmes, ja pēc mēneša autovadītājiem atkal būs jāpierod pie jaunās kārtības, Rīgas domes pārstāve saka, ka jā, jo rīdzinieki to uzstājīgi pieprasa: “Šīs nedēļas laikā jābūt tam, ka visas šīs ceļazīmes būs aizklātas. Ļoti daudz autovadītāju šai vēsturiskai praksei ir pieķērušies un ļoti ātri par šo atgādina.”

Šie darbi tiek ieskaitīti pie ceļu uzturēšanas, par ko Rīgas pašvaldība noslēdz līgumu uz vairākiem gadiem ar ceļu uzturētājiem, tāpēc tā neesot līdzekļu izšķērdēšana. Pašlaik, kamēr šī ceļazīme nav aizklāta, autovadītājiem jābūt prātīgiem. Šādās vietās, bieži vien arī vasarā, stāv gan ceļu policijas ekipāžas, gan tiek novietoti pārvietojamie fotoradari.

Tikmēr autoeksperti uzskata, ka šī ceļazīme tomēr jāaizklāj laikus, jo ar tās palīdzību autotransporta plūsma vasarā kļūst daudz vienmērīgāka.

“Tajā brīdī, kad skolēniem beidzas mācības, pazūd sastrēgumi, satiksme pilsētā ļoti mainās. Un šo ceļazīmju parādīšana vai pazušana pārslēdz šo satiksmes režīmu. Autovadītāji apzinās, ka viņa ir nevietā, līdz ar to attieksme pret zīmju ievērošanu kļūst sliktāka,” norāda Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts Oskars Irbītis.

Ļoti iespējams, ka šī vasara būs pēdējā, kad tiks aizklāta šī zīme: Rīgas domē uzskata, ka saistībā ar velosipēdistu pieplūdumu Rīgas ielās satiksmei jābūt mērenākai, tāpēc, neaizklājot šīs zīmes uz vasaras periodu, autovadītāji pamazām tiek radināti pie jaunās kārtības. Taču tas vēl nebūšot šā gada stāsts.