Pēc remonta beigām Kr. Barona ielā šoferi nedrīkstēs braukt ātrāk par 30 km/h

Komentāri

Pēc rekonstrukcijas un veloceliņu izbūves Krišjāņa Barona ielā jau šogad autovadītāji nedrīkstēs braukt ātrāk par 30 kilometriem stundā.

Ja viss ritēs kā plānots, Rīgas dome plāno līdzīgi pārbūvēt vēl vairākas ielas ar bruģa segumu.


Ilze Dimante, RD Satiksmes departamenta pārstāve:

Privātais transports izmantos Barona ielu vairāk tranzītam. Kāpēc? Jo mainīsies transporta organizācija. No 50 km/h atļautais braukšanas ātrums saruks līdz 30 km/h. Līdz ar to tas jau ir liels šķērslis, lai izmantot šo ielu kā ikdienas maršrutu.

Rīgas domes Satiksmes departamentā pieļauj, ka Barona iela ar laiku kļūs par maģistrālo velo ielu.

Foto

Pirmais Kr. Barona ielas rekonstrukcijas posms nu jau gandrīz aiz muguras – seguma atjaunošana ir teju kā pabeigta. Kr. Barona ielas sākumā no Aspazijas bulvāra puses līdz Raiņa bulvārim ir vienīgā vieta visas ielas garumā, kur satiksme pagaidām ir slēgta. Pirmā posma rekonstrukcija izmaksāja 2 miljonus 600 tūkstošus eiro. Šobrīd visas ielas garumā braucamajā daļā ir ieklāts senais Rīgas bruģis. Iepriekš tā nebija, jo vietām ielu klāja asfalta segums. Savukārt velojoslā iestrādāts mūsdienās ražotais Latvijas betona bruģis.

Kr. Barona ielā jau pavasarī prognozē visai noslogotu velosatiksmi, jo iela līdzeni bruģēto daļu izmantos velobraucēji no Teikas, Juglas, Berģu, Mežciema, Purvciema un Mežaparka apkaimēm.

Rīgas pilsētas attīstības plānā noteikts Rīgas centru atbrīvot no automašīnām. Ja Barona ielas projekts būs veiksmīgs, Rīgas pašvaldība plāno nākotnē pārējās bruģētas ielas – Dzirnavu, Tērbatas, Ģertrūdes, Antonijas – pārveidot pēc šāda paša principa. Aptaujātiem autovadītājiem par šo ideju ir dažādi viedokļi.

Video

Lasi vēl