1 komentārs

Pēc saņemtās kritikas par pārāk dārgo – 8,7 miljonu eiro – viedo autostāvvietu projektu, “Rīgas satiksme” otrdien, 12. septembrī, prezentēja tā detaļas.

Kopumā paredzēts uzstādīt 1000 viedos autostāvvietu un satiksmes uzskaites sensorus, kas integrēti ielu lampās. Jaunie sensori, kā arī ar tiem saistītie inženiertehniskie risinājumi, kas ļaušot būtiski samazināt piesārņojumu Rīgā, esot galvenais, kas veidos izmaksas.

Projekta prezentācijai dzīvi sekoja Rīgas domes opozīcija, kurai iepriekš tika liegts iepazīties ar projekta izmaksu tāmi. Tāpat arī šodien “Rīgas satiksmes” pārstāvji plašākai publikai nevarēja paskaidrot, kā tieši 8,7 miljoni eiro tiks tērēti.

Opozīcija uzskata, ka dārgā projekts galvenais mērķis ir nevis rūpes par pilsētas gaisa tīrību vai autovadītāju ērtību, bet Rīgas domes vadībai pietuvinātu uzņēmēju labklājību.

Projekta realizācijai piesaistīts mazpazīstams “startup” uzņēmums “Citintelly”. Neviena amatpersona gan nevarēja paskaidrot, kādi tieši būs šī uzņēmuma pienākumi un kurš to izvēlējies par privāto partneri.

Lai arī oficiāli “Citintelly” pieder kādam Mārtiņam Bužeriņam, neoficiāli izskan, ka tas saistīts ar ietekmīgā uzņēmēja Māra Martinsona biznesa interesēm.

Tikmēr ekspertu ieskatā ideja par visu autostāvvietu skenēšanu esot ļoti ambicioza, taču arī gan dārga.

“Rīgas satiksme” gan uzsver, ka par projekta precīzām izmaksām un to, kas to realizēs, varēs runāt tikai pēc Eiropas Komisijas atzinuma, vai tas vispār saņems Briseles finansējumu, kas veido 60% no visām izmaksām.

TOP komentāri

  • Irēna Mežale
    0 0 0

    Irēna Mežale

    nu redz lien,īlens no siena kaudzes āra,īlens biedri,nevis krievija briesmas rada....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl