Pēc gada cilvēkiem ar miega traucējumiem būs grūtāk saņemt autovadītāja apliecību

1 komentārs

Jau pēc gada būs grūtāk saņemt atļauju sēsties pie stūres, jo Latvijā nākamgad plāno aizliegt autovadītāja apliecību izsniegšanu cilvēkiem ar hroniskiem miega traucējumiem, telekanālam LNT apliecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji.

Apjomīgs pētījums Latvijā rāda, ka tādu vadītāju mūsu valstī ir diezgan daudz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijā no 800 vadītājiem katrs desmitais autovadītājs var piedzīvot tā saucamo sekunžu miegu, kad, atrodoties pie stūres, cilvēks var aizmigt uz 15–20 sekundēm. ”Tas nozīmē, ka tajā brīdī var iebraukt grāvī vai kokā. Šādos negadījumos problēmas ir smagām sekām,” stāsta Leons Blumfelds, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors.

Miega traucējumu iemesli var būt dažādi: pārslodze darbā, nepietiekams miegs naktī, kā arī smaga un hroniska slimība – tā dēvētā miega apnoja, kas izpaužas kā pēkšņa un nekontrolējama iemigšana, kuras laikā cilvēks gandrīz kā neelpo. Izrādās, ka no tās cieš aptuveni 5% cilvēku.

Skaties foto!

Pētījumi liecina, ka miega apnojas slimnieki sešas reizes biežāk izraisa autoavārijas. Latvijā pagaidām neapkopo statistiku par pēkšņa miega izraisītiem ceļa satiksmes negadījumiem. Taču vismaz 11 Eiropas Savienības valstīs jau šobrīd ir aizliegts iegūt autovadītāja apliecību, ja cilvēks sirgst ar smagu miega apnoju. Latvijā šādi ierobežojumi varētu stāties spēkā nākamgad.

Ņemot vērā miega ritmu, pētnieki aicina darba devējus pārskatīt savu darbinieku darba grafiku. Latvijā ir uzņēmumi, kuri ļauj saviem padotajiem nākt uz darbu 11.00 no rīta, piemēram, Draugiem.lv. ”Tāpat darbinieki strādā astoņas stundas dienā, un katrs plāno savu laiku. Savukārt, ja piespiestu mūsu māksliniekus vai radošos cilvēkus darbā būt jau astoņos rītā, es stipri šaubos, vai šis laiks līdz plkst. 10.00, kamēr cilvēks pamostas, būtu produktīvs,” norāda Draugiem.lv pārstāvis Jānis Palkavnieks.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Dzintra
    0 0 0

    Dzintra

    Varbūt pozitīva doma, tikai neizprotami, kas un kādā veidā noteiks šos miega traucējumus autovadītājiem, ja viņi paši par miega traucējumiem nesūdzēsies?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl