Pavasarī strauji veidojas nelegālās riepu izgāztuves. Uzzini, kur tās var nodot bez maksas

2 komentāri

Sākoties pavasarim, daudz vairāk dzirdams par gadījumiem, kad iedzīvotāji nolietotās auto riepas izvēlas izmest grāvī vai mežā, nevis legāli utilizēt, jo gan riepu servisi, gan laukumi par veco riepu pieņemšanu prasa samaksu.

Kā vēsta LNT raidījums “900 sekundes”, ir autoservisi, kur riepas var nodot bez maksas. Piemēram, riepu serviss “Tavas riepas.lv” ir viens no 11 servisiem, kur līdz 30. aprīlim nodilušās riepas var nodot bez maksas. Pēc servisa darbinieku teiktā, klienti šo iniciatīvu vērtē atzinīgi.

“Tas ir ļoti pozitīvi, manuprāt, un daudz klientu uzskata, – šajā pasākumā jāiesaistās valstij, tas būtu jāorganizē globāli visas Latvijas līmenī,” norāda riepu servisa “Tavas riepas.lv” riepu speciālists Viesturs Zātiņš.

Informāciju, kur šogad var bez maksas nodot riepas, uzzini šeit! 

Otro gadu pēc kārtas norisinās dabai draudzīga akcija “Dod riepām otru dzīvi!”.  Tikmēr riepu uzkrājumi Latvijā ir ļoti lieli. Pēc pēdējām aplēsēm to apjomi kāpuši līdz 40 000 tonnu.

Latvijas Zaļā fonda izpilddirektore Solveiga Grīsle norāda: “Skaidrs, ka ar riepu aprites ekonomiku kaut kas nav īsti kārtībā. Mums, runājot ar saviem klientiem, kas ir lielie riepu importētāji, arvien vairāk izkristalizējas stāsts, ka diemžēl cilvēki nav gatavi par maksu šos atkritumus nodot. Tāpēc pēc iespējas ātrāk jārada šis aprites cikls, kura rezultātā būtu pēc iespējas vieglāk nodot.”

Pēc Latvijas Zaļā fonda domām, visloģiskāk būtu nodot riepas visos autoservisos par velti. Jo šobrīd daudzviet mūsu valstī kā sēnes pēc lietus rodas nelegālas riepu izgāztuves, kas nodara lielu kaitējumu videi. Viena no tām it netālu no tirdzniecības centra “Alfa”. Vēl pirms pāris mēnešiem šeit nebija nevienas riepas, bet jau tagad – aprīļa sākumā – te vietu atrada vismaz 50 spēkratu nodiluši “ziemas zābaciņi”.

Tikmēr pērn akcijā “Dod riepām otru dzīvi” pārstrādei nodoti vairāk nekā 2000 tonnu nolietotu riepu. Latvijas Zaļais fonds parūpējas par to, lai savāktās riepas tiktu laikus un atbildīgi pārstrādātas. No tām var radīt segumus bērnu un sporta laukumiem, ilgāk lietojamus ceļus un izturīgākas būves.

2 komentāri