Pārvietojamie fotoradari uz Latvijas ceļiem gaidāmi tikai pavasarī vai vasarā

Komentāri

Gada laikā tā arī nav izdevies atrast pārvietojamo fotoradaru piegādātāju. Šobrīd ātrumu uz Latvijas ceļiem kontrolē tikai stacionārie radari. Kavēšanās iemesls ir vairākkārtējas sūdzības par iepirkumu.

Kopš decembra sākuma Latvijas ceļu papildinājuši 20 jauni fotoradari. Kopā ar jau uzstādītājiem to skaits sasniedzis 40.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču tie ir stacionārie radari, kuri nav pārvietojami, turklāt pirms tiem izvietota brīdinājuma zīme. Savukārt “pārsteiguma efektu” sniedz pārvietojamie radari. Valsts policija vēlējās iegādāties  20 šādas ierīces, taču iepirkums teju gadu iestrēdzis.

Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja publiski pieejamo informāciju vismaz trīs reizes sūdzības iesniegusi  SIA ”Doma”.

Līdz šim viena sūdzība ir atsaukta, vienā lietvedība izbeigta, bet pēdējā lēmums nav pieņemts.

Uzņēmums uzskata, ka iepirkumā izvirzītas neatbilstoši augstas prasības. Piemēram, radariem, kuri nevis tiek ekspluatēti bez apstājas, bet tikai pēc vajadzības izvirzītas nesamērīgi augsts temperatūru diapazons. Tam jāstrādā gan mīnus 30 grādos ziemā un plus 50 grādos vasarā.

Agris Irbītis, SIA ”Doma” valdes priekšsēdētājs

Vai Latvijā vajag tādu temperatūru diapazonu? Droši vien, ka nevajag. Pēdējos četros gados ir bijušas 17 dienas, kad temperatūra Latvijā ir bijusi zem -20 °C grādiem, bet visi radaru ražotāji atrodas Vācijā, Amerikā, Austrālijā. Ir viens zviedru uzņēmums, kuram ir šāds temperatūru diapazons.

Tādēļ iesniegumā Iepirkumu uzraudzības birojam, SIA ”Doma” pauž viedokli, ka norma rada nepamatoti izdevīgākus apstākļus konkurentiem.

Saglabāt normu par temperatūru svārstībām gan vēlas pati Valsts policija. Sarunā ar LNT tās pārstāvis Normunds Krapsis norāda uz ierīces resursu jeb darbību smagas ekspluatācijas apstākļos.

Normunds Krapsis, VP Prevencijas pārvaldes priekšnieks

Agregāts atrodoties saulē var uzkarst līdz šādai temperatūrai. Mums ir svarīgi, lai nebūtu situācijas, ka ierīces nevar pildīt šīs te prasības un veikt kontroli. Arī Iepirkumu uzraudzības birojs par šādu temperatūras diapazonu nav izteicis pretenzijas.

Šobrīd Valsts policija ātruma kontroli turpina veikt ar radariem automašīnās, rokas radariem, kā arī iepriekšējos gados iegādātajiem pārvietojamajiem radariem, no kuriem labā tehniskā stāvoklī ir viens.

Ņemot vērā kārtējo aizķeršanos, 20 jaunie pārvietojamie radari tiek gaidīti nākamā gada pirmajā pusē.

Normunds Krapsis, VP Prevencijas pārvaldes priekšnieks

Šī jau ir trešā no viena pretendenta, tā kā runāt par konkrētiem termiņiem ir grūti. Protams, cerība ir pavasaris, bet, kā būs ar šo procesu, pagaidām grūti pateikt.

Kopš neveiksmīgā mēģinājuma, kad pirms vairākiem gadiem fotoradarus centās ieviest uzņēmums “Vitronic Baltica”, cīņu par tiesībām uzstādīt radarus izvērš vairāki uzņēmumi. Tostarp, jau minētā SIA ”Doma” un SIA ”Reck”. Abi cīnās, par tiesībām piegādāt gan stacionāros, gan pārvietojamos radarus.

Rakstiskā atbildē SIA “Reck” norāda, ka agrāk konkursā sūdzības ir iesniegušas vairākas kompānijas, tai viņi. Konkurents SIA ”Doma”, līdz šim ir piegādājis iepriekšējos fotoradarus, tādēļ tās rīcībā bijis ierīču programmnodrošinājums. Savukārt atkārtotā iepirkumā ir radīts vienlīdzības princips. Komentējot turpmākās sūdzības no SIA ”Doma”, uzņēmums uzskata, ka SIA ”Doma” mākslīgi kavē iepirkumu, jo tirgū parādās arī savādāki radaru piegādātāju risinājumi un SIA ”Doma” var zaudēt savu tirgus daļu un ienākumus.

Video:

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl