Auto visbiežāk zog no privātmāju un mikrorajonu pagalmiem

Komentāri

Gada laikā Latvijā nozog gandrīz tūkstoš transportlīdzekļu. Latvijā nozagtie spēkrati parasti tiek ātri izjaukti rezerves daļās, kas ir pieprasītas melnajā auto tirgū. Turklāt cīņā pret zādzībām nelīdz ne signalizācijas, ne citas ierīces – zagļi ļoti veikli pielāgojas un seko līdzi jaunākajām tendencēm.

Pirmajos šā gada trijos mēnešos Rīgas reģionā nozagtas 134 automašīnas. Šajā pašā periodā pērn šis skaits bija līdzīgs, bet gada laikā Latvijā kopumā nozog gandrīz tūkstoš spēkratu. Kopumā no visiem nozagtajiem automobiļiem policija atrod un īpašniekiem atdod vien pusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zagļu vidū visiecienītākās automašīnu markas ir Volkswagen, Toyota, Audi, BMW un Honda. Parasti auto tiek zagti nakts laikā no daudzdzīvokļu un privātmāju pagalmiem. Bieži vien no mājas nozogot automašīnas atslēgas, kamēr saimnieki guļ.

Piemēram, Vācijā iedzīvotāji pret zādzībām un ceļu satiksmes negadījumiem apdrošina 80% savu automobili, bet Latvijā – tikai 20%. Visvairāk Latvijā apdrošina automašīnas, kas nav vecākas par pieciem gadiem.

Pēdējo 16 gadu laikā Rīgā auto zādzību skaits sarucis četras reizes, tomēr eksperti vienalga aicina rūpēties par transportlīdzekļa drošību un to aprīkot ar nestandarta drošības iekārtām.

Zagtus automobiļus atrast vislabāk palīdz dažādas izsekošanas iekārtas – GPS vai radiosistēmas.

Skaties video!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl