Pārsprāgstot gaisa spilvenam, iet bojā sieviete

Komentāri
Pārsprāgstot gaisa spilvenam, iet bojā sieviete
Foto: OiMax /Flickr

Defektīva gaisa spilvena pārsprāgšanas dēļ Malaizijā gājusi bojā sieviete, paziņojusi autobūves kompānija Honda, tādējādi šis ir jau piektais nāves gadījums, kas saistīts ar Japānas uzņēmuma Takata ražotajiem gaisa spilveniem.

Iepriekšējie četri gadījumi konstatēti ASV, bet Honda norāda, ka jūlijā ceļu satiksmes negadījumā gājusi bojā kāda sieviete pēc Takata ražotā gaisa spilvena pārsprāgšanas.

“Vienā no mūsu automašīnām pārsprāga gaisa spilvens un Malaizijā gāja bojā kāda sieviete,” vēsta autoražotājs.

Šīs ziņas izskanējušas vienlaicīgi ar Honda paziņojumu, ka kompānija pasaulē atsauc papildu 170 tūkst. automašīnu saistībā ar iespējamām problēmām ar Takata ražotajiem gaisa spilveniem.

Šo problēmu dēļ pasaulē kopumā atsaukti jau vairāki miljoni automašīnu, ko ražojuši tādi autobūves giganti kā Honda, Toyota un General Motors.

ASV Ceļu satiksmes drošības pārvalde (NHTSA) norāda, ka Takata ražoto gaisa spilvenu defektīvs piepūšanas mehānisms var izraisīt tā pārsprāgšanu un atlūzu izplatīšanos automašīnā.

Kā ziņots, ASV patērētāji tiesā iesūdzējuši Takata un vairākus autobūves uzņēmumus saistībā ar apsūdzībām, ka kompānijas slēpušas svarīgu informāciju un pārdevušas nedrošas automašīnas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl