”Park&Ride” pilotprojekts izgāzies, Rīgas domi tas neaptur

Komentāri

Pirms vairāk nekā pusotra gada ierīkotā ”Park & Ride” autostāvvieta Ulbrokas ielā tā arī nav guvusi autovadītāju atsaucību. Tā aizvien tiek izmantota ne vairāk kā 100 reizes mēnesī.

Lai gan par pilotprojektu dēvētā ideja ir izgāzusies, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments šobrīd kaļ jaunus plānus – līdz 2025. gadam pilsētā izveidot 29 šāda veida stāvparkus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šī stāvparku sistēmas ieviešana varētu veidoties 12 gadu periodā. Sākotnēji pirmajā etapā, 2015. un 2016. gadā, šos stāvparkus varētu izveidot jau esošajās stāvvietās,kur jau pieejama nepieciešamā infrastruktūra, sabiedriskā transporta pievadceļi,” stāstīja Rīgas domes Pilsētvides attīstības pārvaldes vadītāja Ilze Purmale.

Galvenie priekšnoteikumi, lai iedzīvotāji šādus stāvparkus tiešām izmantotu, ir drošība, ērtība un zema cena, secināts nesen veiktā pētījumā, kas tapis pašvaldības uzdevumā un tiks izmanotots, ieviešot jauno ieceri.

Tikmēr eksperti atzīst, ka pētījumā secinātais bijis skaidrs jau iepriekš un tas labi redzams gan Ulbrokas stāvlaukuma gadījumā, gan stāvvietās, kas šobrīd veidojas pie lielveikaliem. Tāpēc pilsētai vispār būtu jāizvērtē, vai vērts šādu ieceri attīstīt.

Lasi vēl