“Pārkāpjot ātrumu, mašīnā atradās arī divi mazi bērni!” Reportāža no policijas reida

3 komentāri
“Pārkāpjot ātrumu, mašīnā atradās arī divi mazi bērni!” Reportāža no policijas reida
VALSTS POLICIJA

Daudzi autovadītāji uz ceļa trešdien sastapa policiju. Tas tādēļ, ka visā Eiropā norit diennakts ātruma kontroles maratons, pievēršot uzmanību pārgalvīgiem braucējiem.

Šī akcija vienlaicīgi notiek 26 Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs. Un tās mērķis ir pievērst visas sabiedrības uzmanību tam, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana ir bīstama visiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Ik dienas uz Latvijas ceļiem policisti pieķer vidēji 200 autovadītājus, kuri pārsniedz atļauto ātrumu. Minētajā statistikā gan nav iekļauti ar fotoradariem fiksētie ātrumpārkāpēji.

Aptuveni stundas laikā vienai no policijas ekipāžām, ar ko kopā reidā devās TV3 Ziņu komanda, izdevās noķert vienu pārgalvīgu šoferīti netālu no Ķekavas. Autovadītājs atļauto ātrumu uz šosejas pārsniedza par 35 kilometriem stundā, par ko tika piemēroti divi soda punkti un 80 eiro soda nauda.

Pārgalvīgais braucējs atteicās stāstīt, kas licis tā steigties. Taču policija norāda, ka šajā gadījumā īpaši satraucošs ir arī fakts, ka, pārkāpjot ātrumu, mašīnā atradās arī divi mazi bērni.

“Ar šādu ātrumu braucot, kad mašīnā ir bērni, nav prātīgi. Ko arī pats vadītājs norādīja un atzina savu vainu,” piebilda Valsts policijas Satiksmes drošības nodaļas inspektors Kristaps Horeliks.

Salīdzinot ar citām dienām, 3. aprīlī autovadītāji braukuši krietni apzinīgāk, policija lēš, ka informatīvā kampaņa par ātruma kontroles reidiem ir ietekmējusi šoferīšu uzvedību. Tiesa, ne visi par to dzirdējuši.

“Viens ātruma pārkāpējs brauca ar 140 kilometriem stundā, un tas bija Igaunijas iedzīvotājs. Igaunijas pilsonis to ātrumu sasniedza, apdzenot fūri. Tas nebija attaisnojums. Sarakstījām protokolu un sodījām ar naudas sodu,” piebilst ceļu policists.

Pērn ātruma kontroles maratona laikā likumsargi fiksēja 636 ātrumpārkāpējus, turklāt autovadītāji nav ievērojuši arī citus noteikumus.

Šīs diennakts statistika vēl nav apkopota, jo maratons noslēgsies tikai ceturtdienas rītā, plkst. 6.00.

Video: reportāža no reida

3 komentāri