Parīzē izmēģina jaunos “ūdens taksometrus”

Pievienot komentāru
Parīzē izmēģina jaunos “ūdens taksometrus”
Foto: Reuters / LETA

Šajās dienās Francijas galvaspilsētas Parīzes iedzīvotājiem tiek piedāvāta alternatīva pārvietošanās iespēja.

Laikā, kamēr Parīzē notiek konference, kas veltīta jaunāko tehnoloģiju attīstībai, Sēnas upē tiek izmantots jaunākās paaudzes taksometrs, kas pārvietojas pa ūdeni un ko tā radītājs sauc par – burbuli.

Šie “lidojošie ūdens taksometri” jeb “burbuļi” ir lielisks risinājums tām lielpilsētām, kuras attīstījušās upju krastos.

Franču burātājs Alēns Tebo “burbuli” tehnoloģiski veidojis kā savu jahtu, ar ko 2009. gadā uzstādīja pasaules rekordu burāšanā. Tebo ir pārliecināts par “burbuļa” nākotni. Tas ir kluss, ekoloģisks un ļoti ātrs. Pagaidām gan burbulis Sēnā nav spējīgs demonstrēt savu ātrgaitu, jo nav iegūta atļauja pārkāpt noteiktos ātruma ierobežojumus.

Tebo cer, ka šonedēļ Parīzē notiekošajā konferencē “VivaTech” viņam izdosies pārdot pirmos “ūdens taksometra” modeļus, par kuriem interesi izrādījušas jau vairākas lielpilsētas.

Tebo piedāvā ne tikai “burbuļus”, bet ūdens taksometra kompāniju, kurai piedāvātais nosaukums ir “The SeaBubbles” jeb “jūras burbuļi”. Tā darbotos pēc tāda paša principa kā “Uber”, izmantojot mobilā telefona aplikāciju, lai noskaidrotu, kur atrodas tuvākais burbulis un cik ilgā laikā tas būs spējīgs ieinteresēto klientu transportēt uz vajadzīgo galamērķi.