Pārdošanā izlikts Latvijas pirmais bibliobuss

Pievienot komentāru
Pārdošanā izlikts Latvijas pirmais bibliobuss
KĀRLIS KRISTAPSONS, 900 SEKUNDES

Pārdošanā izlikts Latvijā pirmais bibliobuss – autobuss ar grāmatām Ogres bibliotēkai kalpoja 20 gadus, bet tagad tas izlikts izsolē. Bibliotēkas kolektīvs no sava bibliobusa atvadās gluži kā no sena kolēģa, kas tiek sūtīts pelnītā atpūtā.

Gluži kā sena drauga apraudzīšana, tāds salīdzinājums nāk prātā, kad bibliobusa vadītājs un divas bibliotekāres vēl pēdējo reizi aprauga veco draugu-bibliobusu.

Bibliobusa bibliotekāre Santa Linkuma stāsta par bibliobusa maršrutiem, kas sākotnēji bijuši tikai trīs, bet daudzu gadu laikā izveidojās seši maršruti. Vieni no uzticamākajiem bibliobusa apmeklētājiem ir no Ogres netālās Juglas pieturas apkārtnes iedzīvotāji.

Kopumā bibliobusam pastāvīgi ir 300 grāmatu lasītāji. Tie visi ir Ogres novada iedzīvotāji, kuri sastopami bibliobusa sešos maršrutos.

Bibliobusa ilggadējais vadītājs Dainis Voldis Zaics bibliobusu vada jau astoņpadsmito gadu. Ogres bibliotēkai šis ir norvēģu dāvinājums, kas kalpo kopš 1996. gada. Tagad bibliotēkai ir jauns autobuss no Francijas, taču iepriekšējais bija labāks, jo piemērots Latvijas ziemām.

Mēneša laikā, izbraucot visus sešus maršrutus, bibliobuss mēroja ap 700 kilometru.

Ogres centrālās bibliotēkas direktore Jautrīte Mežjāne atgādina, ka ilgus gadus Ogres novadā kursēja vienīgais bibliobuss Latvijā. Tagad jau aptuveni desmit gadus Ogres bibliobusam ir arī kolēģis, kas braukā Grobiņā. Direktore norāda, ka 1979. gadā ražotais buss, kas pirms Latvijas vēl kalpoja Norvēģijā, tiek pārdots, jo ir savu nokalpojis.

Bibliotekāri un autobusa vadītājs, protams, cer, ka viņu mehāniskais kolēģis nonāks labās rokās. Īpašā transportlīdzekļa izsole notiks jau šajā nedēļā – piektdien. Jācer, ka Latvijas pirmais bibliobuss nenonāks metāllūžņos.

Ogres novada iedzīvotāji ir satraukti, vai joprojām pie viņiem brauks bibliobuss, bet pašvaldība mierina, ka bibliobusa pakalpojumi būs pieejami arī turpmāk.

Bibliobuss apkalpo Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novadu iedzīvotājus četros maršrutos un Ogres pilsētas iedzīvotājus – divos maršrutos, pavisam 34 pieturvietās.