Komentāri

Tā kā Kārļa Ulmaņa gatvē, netālu no tā dēvētajiem “Stradiņiem”, notiek gana daudz avāriju, tur ieviesta jauna ceļazīme – turpmāk autovadītājiem liegts nogriezties pa kreisi. Lai arī ieteikts apbraukšanas ceļš, to visai grūti iegaumēt, tādēļ šoferīšiem var nākties aizbraukt pat līdz Mūkusalas aplim un tad – atpakaļ.

No 25. jūlija K. Ulmaņa gatvē parādījusies zīme ”Taisni vai pa labi. Tomēr tas autovadītājus neattur veikt kreiso manevru. Ceļazīme uzstādītas aptuveni 200 metrus pirms krustojuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kārļa Ulmaņa gatve ir viena no galvenajām satiksmes aortām Rīgā. Pa to iebrauc tūkstošiem autovadītāju no Kurzemes un Jūrmalas. Tāpat šo ceļu izmanto tie, kuri vēlas nokļūt līdz P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcai. Speciālistu grupa gan nolēmusi nokļūšanu slimnīcā paildzināt un liegt pagriezienu pa kreisi uz K. Ulmaņa gatves.

”Satiksmes speciālisti – tie ir ne tikai Satiksmes departamenta pārstāvji, bet arī policijas, Latvijas Valsts ceļu un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji, kas ik dienu seko līdzi satiksmei Rīgas ielās. Tika secināts, ka šis krustojums ir viens no bīstamākajiem, un tur veidojas visvairāk avārijas situāciju,” stāsta Ilze Dišlere, Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve.

Policijas statistika liecina, ka minētajā krustojumā vidēji mēnesī notiek pusotra avārija. Pērn tās bija 17, bet šā gada astoņos mēnešos – jau 12. Kopumā cietuši seši cilvēki.

Raidījums Bez Tabu kļuva par liecinieku tam, kā, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, tika izraisītas bīstamas situācijas.

Savukārt, ja ievēro jaunos noteikumus, tad jābrauc aptuveni par 12 minūtēm vairāk jeb par 6,3 kilometriem garāks ceļš. Taču Satiksmes departamentā norāda – šie kilometri ir autovadītāju dzīvību vērti.

Lai pierastu pie jaunas ceļazīmes, autovadītājiem nepieciešami vidēji trīs mēneši.

Jāņem vērā, ka satiksmes speciālisti iesaka savu ikdienas maršrutu mainīt, jo tad autovadītāji brauc, neskatoties ceļazīmes, bet pēc ieraduma.

Skaties foto un video!

Lasi vēl