Pārbaudot neredzamos gājējus, policija atklāj dzērājšoferus un atņem viņiem auto

1 komentārs
Pārbaudot neredzamos gājējus, policija atklāj dzērājšoferus un atņem viņiem auto
Ilustratīvs foto: Adam Tinworth /Flickr

Pēdējās nedēļās pieaudzis policijas konfiscēto automašīnu skaits. Valstī kopumā konfiscēti aptuveni četri simti automašīnu, puse no tām – galvaspilsētā Rīgā. Lielākā daļa konfiscēto automašīnu ir atņemtas šoferiem, kas pie stūres sēdušies piedzērušies.

Rudens tumšajā laikā policija veic pastiprinātu kontroli uz ceļiem, tvarstot neredzamos gājējus, tāpēc arī biežāk izdodas pieķert arī dzērājšoferus. Tomēr kopumā likumsargi novērojuši, ka visbiežāk autovadītāji reibumā sēžas vasaras atvaļinājuma laikā – jūlijā un augustā. Starp dzērājšoferiem visbiežāk ir vadītāji vecumā no 26 līdz 35 gadiem.

Pēc konfiscēšanas automašīnas nonāk Valsts nodrošinājuma aģentūras stāvparkos, piemēram, Krustpils ielā. Konfiscētas gan jaunākas automašīnas, gan jau krietnu laiku kalpojuši spēkrati.

Ieva Rekšņa, Valsts nodrošinājuma aģentūras pārstāve:

Automašīnas ir visdažādākās – sākot no veca ”golfiņa” vai ”žiguļa”, beidzot ar ļoti labu BMW. Atšķirība gan ir tajā, cik ātri kuru mašīnu paņem.

Aģentūras darbinieki novērojuši, ka ”treknajos gados” stāvlaukumos konfiscēto spēkratu esot bijis daudz vairāk nekā tagad. Ja agrāk viena mēneša laikā visā valstī konfiscēja ap 600 automobiļu, tad šobrīd mēneša laikā tiek konfiscēti 400 automašīnu.

Viena no jaunajām tendencēm ir tā, ka pēdējā laikā arvien biežāk konfiscēto automašīnu stāvparkā nonāk spēkrati arī ar ārzemju numuriem. Tiesa gan, stāvparkā gan nav skaidrības, vai ar tām braukuši tūristi, vai arī tās ir mūsu pašu bāleliņu atvestās.

Gadījumā, ja automašīnas īpašnieks no tās ir attiecies, tad Valsts nodrošinājuma aģentūra var to tālāk nodot izsolē. Lai arī lielākā daļa izsoļu dalībnieku šīs automašīnas pērk rezerves daļām, jo citādi tās nav izmantojamas, tomēr gadās arī “ejoši” spēkrati. Līdz šim par augstāko cenu – 4,6 tūkstošiem eiro – ir pārdota automašīna Honda CRV.

Tajā pašā laikā ir arī virkne tādu automašīnu, kas stāvlaukumā atrodas vismaz sešus septiņus gadus. Nodot šādas automašīnas izsolē Valsts nodrošinājuma aģentūrai neatļaujot likumdošana.

Ieva Rekšņa, Valsts nodrošinājuma aģentūras pārstāve:

Aģentūra sen jau varētu tās realizēt – pārdot kaut vai metāllūžņos, bet to mums diemžēl neatļauj Latvijas likumdošana, jo šīs automašīnas ir savā laikā paņemtas bankā uz kredīta, kredīts nav izmaksāts.

Vairāk uzzini video!

1 komentārs