7 komentāri

Drīzumā Saeimas deputāti sāks skatīt vairāk nekā 10 tūkstošu iedzīvotāju parakstīto iniciatīvu – transportlīdzekļa tehnisko apskati veikt vienreiz divos gados, nevis reizi gadā, kā tas ir šobrīd. TV3 Ziņu aptaujātie deputāti ideju gatavi atbalstīt, tiesa, ar vairākiem ierobežojumiem. Kategoriski pret ir Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Portālā Manabalss.lv par iniciatīvu – tehniskā apskate reizi divos gados – trīs mēnešu laikā parakstījās vairāk nekā 10 tūkstoši iedzīvotāju.

Iniciatīvas autors norāda, ka šāda kārtība jau ir spēkā Norvēģijā, Igaunijā, Lietuvā un Vācijā, kamēr Latvijā tehniskā apskate ir reizi gadā. Drīzumā kolektīvais iesniegums nonāks Saeimas darba kārtībā.

Deputāti uzskata, ka ideju varētu atbalstīt, tomēr tas neattiektos uz visiem auto.

Ieviešot tehnisko apskati reizi divos gados, būšot jāvienojas, kā turpmāk iekasēt ikgadējos transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļus un soda naudas.

Pret tehnisko apskati reizi divos gados ir CSDD pārstāvji. Direkcijā norāda, – Latvijā ir viens no vecākajiem autoparkiem Eiropas Savienībā. Katrs otrais transportlīdzeklis ceļu satiksmē piedalās ar būtiskiem defektiem. Tāpat kā arguments tiek minēts tas, ka pie mums ir arī visvairāk uz ceļiem bojāgājušo visā Eiropas Savienībā.

Video

Save

TOP komentāri

 • normis
  +6 +5 -1

  normis

  Kāpēc lai CSDD direkcija to atbalstītu. Viņi tak tādā veidā zaudētu naudu.
 • Ma
  +4 +4 0

  Ma

  Vai ar algu 350-400 e menesi var atlauties pirkt jaunas mashinas???? Un kadaa stavokli ir Latvijas celi? Varbut ieveletie deputati varetu pashi padzivot ar tadu algu menesi un beidzot saktu saprast Kaa dzivo parastie mirstigie shajaa valsti.
 • es
  +3 +3 0

  es

  Avārijas visvairāk notiek dzeršanas dēļ,nevis auto tehniskā stāvokļa neatbilstībai.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl