Komentāri
Par CSDD nopelnīto naudu pirks fotoradarus un attīstīs ”Biķerniekus”
Karte ar plānotajām stacionāro fotoradaru atrašanās vietām (Avots: CSDD)

Valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas ierosinājumu VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) Valsts kasē ieskaitāmo dividenžu daļu novirzīt fotoradaru iegādei un Biķernieku kompleksās sporta bāzes attīstībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmdien, 26.maijā, Valdība lēma, ka šī peļņas daļa netiek ieskaitīta Valsts kasē kā dividendes, bet tiek novirzīta ceļu satiksmes uzlabošanas pasākumiem, proti fotoradaru iegādei – 996 tūkstošu eiro apmērā, kā arī nacionālās nozīmes sporta objekta – Biķernieku kompleksās sporta bāzes sakārtošanai un attīstībai – 637 tūkstošu eiro apmērā.

Kopumā CSDD komercdarbību 2013.gadā ir noslēgusi ar peļņu 1,63 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, minimālā dividendēs izmaksājamā peļņas daļa, ko valsts kapitālsabiedrība ieskaita valsts kasē, ir 90 procenti no attiecīgā gada tīrās peļņas, ja likumā “Par valsts budžetu” nav noteikts savādāk. Ministru kabinets pēc kapitāla daļu turētāja pamatota priekšlikuma valsts kontrolētajai kapitālsabiedrībai var noteikt atšķirīgu dividendēs izmaksājamo minimālo peļņas daļu par attiecīgo pārskata gadu.

Tāpat valdība pirmdien skatīja informatīvo ziņojumu “Par fotoradaru tehnoloģiskajiem risinājumiem un ieviešanas gaitu”, kurā iekļauta informācija par veiktajiem un plānotajiem priekšdarbiem, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un uzsāktu stacionāro ātruma kontroles mērierīču ieviešanu 2014.gada nogalē.

Veicot satiksmes drošības analīzi un izvērtējot ceļu posmus, ir izvēlētas pirmās 20 vietas, kurās ir aktuāla braukšanas ātruma kontrole ar fotoradariem. Tās ir saskaņotas ar citām ceļu satiksmes drošībā un satiksmes organizācijā iesaistītajām institūcijām (Valsts policiju, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, Rīgas domes Satiksmes departamentu, Latvijas Pašvaldību savienību), kā arī ar satiksmes drošības ekspertiem.

Plānotās fotoradaru uzstādīšanas vietas varat apskatīt šeit.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl