Par brīdinājuma signāla nelietošanu ceļu policija šogad noformējusi vairāk nekā 2000 protokolu

4 komentāri

Policija nolēmusi pievērst īpašu uzmanību tam, vai autobraucēji lieto un pareizi lieto pagrieziena signālus. Tie jāieslēdz, veicot jebkuru manevru. Taču netrūkst tādu šoferu, kuri šo elementāro noteikumu neņem vērā. 

Autovadītāji, kuri neievēro gaismas signālu lietošanas noteikumus, maldina pārējos satiksmes dalībniekus, atgādina policija. Turklāt pagriezienu nerādīšana var būt arī bīstama.

Policisti itin bieži no satiksmes dalībniekiem saņem sūdzības un arī paši pamana, ka ir atsevišķi šoferi, kuri klaji neievēro tik elementāru ceļu satiksmes noteikumu kā brīdinājuma signālu lietošanu. Šogad par pagriezienu nelietošanu noformēti vairāk nekā 2000 protokolu, savukārt pērn tādu bija gandrīz trīs tūkstoši. Lai gan tendence ir mazinājusies, tomēr daļa šoferu joprojām rīkojas bezatbildīgi.

“Ir atsevišķas situācijas, kad autovadītāji izvēlas to darīt un uzskata, ka tas ir nepieciešams, bet citās situācijās izdomā, ka tas nav vajadzīgs. Tā veidojas braukšanas kultūra un beigās vispār nerādām. Tā ir problēma,” skaidro Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Likumsargi norāda, ka šāda apzināta ceļu satiksmes noteikumu neievērošana ir ne tikai necieņas izrādīšana pārējiem, bet arī maldināšana, kas var radīt pat bīstamas situācijas. “Tas ir apdraudējums satiksmes drošībai. Ja nerāda virzienrādītāju un uz ceļa notiek kaut kāda situācija, ka cits arī maina braukšanas virzienu, tas rada negadījuma situāciju,” saka Krapsis.

Lai atgādinātu bezrūpīgajiem vai aizmāršīgajiem vadītājiem par virziena rādītāju ieslēgšanu, policija šodien īpašu uzmanību pievērsa pagriezienu rādīšanai – dežurējošās ekipāžas uzmanīja tieši šā pārkāpuma izdarīšanu. “Vienu reizi var neparādīt, aizdomāties, straujāks manevrs un neparādīt. Bet, ja vairākas reizes pārkārtosies un vispār ignorēs tādu darbību kā pagrieziena rādīšana, tad mēs piefiksēsim,” norāda policijas pārstāvis.

Likumsargi atgādina, ka pagrieziens jārāda, veicot jebkuru manevru. Arī pirms iebraukšanas apļveida krustojumā, par ko kāda pirms laika publiskajā telpā bija diskusija.

Reida laikā nemanīja daudzus pārkāpējus – likumsargi pauda gandarījumu, ka laika gaitā šoferi ir kļuvuši apzinīgi. Tomēr viena autovadītāja nonāca ekipāžas redzeslokā.

“Šajā gadījumā sieviete samulsa, domāja, ka mēs pavadām eskortu, nobijās un sāka izvairīties no mums. Bet mēs pieveram acis, nevēlamies cilvēku sodīt, gribas izskaidrot, kādu pārkāpumu ir veikusi,” teic Valsts policija jaunākais inspektors Artūrs Homa.

Autovadītājai izteica mutvārdu brīdinājumu. Lielākoties policisti, pamanot šādu pārkāpumu, izsaka vadītājiem brīdinājumu, taču jāņem vērā, ka likumā par to paredzēts sods – 15 eiro naudas sods, kā arī tiek piešķirts viens soda punkts.

4 komentāri