Par 150 000 eiro iecerēts nomainīt visas ceļa zīmes uz Tallinas šosejas

19 komentāri

Latvijas Valsts ceļi aicina nomainīt visas ceļa zīmes uz A1 šosejas, taču šī ideja radīja plašas diskusijas Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā.

Drošības eksperti atzīst, ka uz Latvijas ceļiem atrodamas pat 15 gadus vecas zīmes, kas savu jau sen ir nokalpojušas, un būtu jēdzīgāk veikt visaptverošu pētījumu, kur zīmes ir vecas, un jāmaina, nevis koncentrēties tikai uz vienu šoseju.

Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā sapulcināti nozarē iesaistītie spēlētāji – ministrija, CSDD, Latvijas Valsts ceļi, arī policija. Pamatīgu diskusiju radīja LVC pārstāvja aicinājums, rast iespēju nomainīt visas ceļa zīmes uz A1 šosejas. Šis projekts izmaksātu vairāk nekā 150 000 eiro, un pārbaudīts viss ceļu posms, katra zīme.

CSDD atzīst, ka problēma ar savu laiku nokalpojušajām ceļa zīmēm ir ne tikai A1 ceļā, bet visā valstī. Meklējot ceļu, sevišķi diennakts tumšajā laikā, zīmes bez pienācīga atstarojošā materiāla var radīt bīstamas avārijas situācijas.

Satiksmes ministrijas pārstāvim radās jautājums par projekta niansēm. Gala lēmumu par to, vai piešķirt līdzekļus visu A1 ceļa zīmju nomaiņai, ceļu satiksmes drošības padome lems februāra nogalē.

19 komentāri