Palielinājies “Volvo”, “Volkswagen” un “BMW” automašīnu apzagšanas gadījumu skaits

0 Komentāru
Palielinājies “Volvo”, “Volkswagen” un “BMW” automašīnu apzagšanas gadījumu skaits

“Volvo”, “Volkswagen” un “BMW” – šo automašīnu zīmolu īpašniekiem pēdējo trīs mēnešu laikā visbiežāk nācies saskarties ar apzagšanas gadījumiem, liecina aktuālie apdrošināšanas sabiedrības Balta (PZU grupa) dati.

No visiem atlīdzību pieteikumiem, ko “Balta” saņēmusi pēdējo trīs mēnešu laikā saistībā ar apzagšanas gadījumiem, visbiežāk reģistrēti “Volvo”, “Volkswagen” un “BMW” zīmolu automašīnu apzagšanas gadījumi – attiecīgi 25%, 21% un 12% no kopējā šādu atlīdzību pieteikumu skaita.

Savukārt modeļu vidū visbiežāk apzagšanas gadījumi konstatēti “Volkswagen Passat” (8%), “Volvo V70” (6%) un “Volvo XC90” (6%).

Saskaņā ar Valsts policijas datiem 2016. gadā fiksētas 2237 zādzības saistībā ar iekļūšanu automobilī vai auto detaļu nozagšanu, savukārt šā gada pirmajās nedēļās reģistrētas jau 104 šādas zādzības.

“Balta” dati liecina – lai gan kopējais apzagšanas gadījumu skaits samazinās, vidējo zaudējumu apmēram ir tendence palielināties – ja 2013. gadā vidējā izmaksātā atlīdzība par šādiem gadījumiem bija 530 eiro, tad 2016. gadā tie ir jau 780 eiro. Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzībās apdrošinātājs izmaksājis vairāk nekā 2,2 miljonus eiro.

“Skaidrojums pieaugošajām izmaksām ir vienkāršs – jaunākām automašīnām aprīkojums kļūst sarežģītāks, un detaļas, ņemot vērā to funkcionalitāti, ir pat vairāku tūkstošu vērtas. Mainīgas ir arī kopējās tendences – pēdējo trīs gadu laikā samazinājies spoguļu, “parkošanās” sensoru un dažādu uzliku zādzību skaits, kas saistīts arī ar apdrošinātāju īstenotajām aktivitātēm, piemēram, spoguļu marķēšanu. Pieaugoša tendence vērojama lukturu un vadības bloku zādzībām,” norāda BALTA Atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Lai gan vērojama tendence pieaugt elektronisko ierīču vadības bloku zagšanas gadījumu skaitam, visbiežāk autovadītāji vēl joprojām saskaras ar spoguļu un lukturu zādzībām – šo detaļu zādzības veido 62% no visiem automašīnu apzagšanas gadījumiem.

Ja skatās pēc automašīnu zīmolu markām, tad spoguļu un to stikliņu, “parkošanās” sensoru un lukturu zādzības visbiežāk reģistrētas “BMW” (5 sērija, X5, X6), “Nissan” (Qashqau, Juke), “Volvo” (S80,V70, XC60, XC70, XC80) un “Volkswagen Toureg”. Pieaugoša tendence ir pilnpiedziņas reduktora bloka zādzībām “Volvo” zīmola automašīnām (XC70, XC90).

0 Komentāru