Komentāri

Pieaugot mobilo ierīču izmantošanai, pieaug arī cilvēku vēlme šīs ierīces lietot, kamēr tiek vadīta automašīna, tādējādi radot būtisku papildu risku izraisīt ceļu satiksmes negadījumus. Vācijas autobūves kompānija Volkswagen nākusi klajā ar visai efektīvu veidu, kā likt cilvēkiem aizdomāties par šo problēmu.

Arī Latvijā kinoteātros ik dienu apgrozās ievērojams cilvēku skaits, un šāds brīdinājums, pirmkārt, daudziem radošā veidā atgādinātu par drošību uz ceļa un, otrkārt, atgādinātu, ka kinoteātrī, skatoties filmu, ir jāizslēdz telefons.

Daudzi Latvijas ceļmalās plakātu veidā un pilsētās dažādu instalāciju veidā būs pamanījuši Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas centienus vērst šoferīšu uzmanību uz riskiem, kas pastāv, ja, vadot savu spēkratu, kļūstam izklaidīgi. Tāpat ir bijušas dažādas reklāmas plašsaziņas līdzekļos.

Neskatoties uz to, CSDD statistika par ceļu satiksmes negadījumiem joprojām izskatās drūmi. Lai gan šogad pirmajos četros mēnešos kopējais ceļu satiksmes negadījumu skaits pret attiecīgo laika periodu pirms gada ir mazinājies (no 11 575 līdz 10 730), šajos negadījumos cietušo cilvēku skaits ir pieaudzis – no 757 2013. gada pirmajos četros mēnešus līdz 943 šogad attiecīgajā laika periodā.

Būtiski pieaudzis arī bojā gājušo skaits – no 32 pērn četros mēnešos līdz 55 šogad. Zīmīgi, ka ceļu satiksmes negadījumos šogad, kuros gājuši bojā cilvēki, nevienā gadījumā nav konstatēts, ka kāds no negadījumā iesaistītajiem šoferiem būtu alkohola reibumā. Pērn šādās avārijās konstatēti divi gadījumi, kad kāds no iesaistītajiem šoferiem bijis alkohola reibumā.

Lasi vēl