Padomi, kas noteikti jāievēro, braucot pa apledojušu ceļu

Komentāri

Autoceļu uzturētāji skaidro, ka ceļu tīrīšanas tehnika strādā visu diennakti, taču apledojums veidojas ļoti ātri un nevarot paspēt visur uzreiz notīrīt. Savukārt policija aicina autovadītājus būt atbildīgākiem, īpaši rūpīgi izvērtēt braukšanas apstākļus un izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu un stilu. Vai vispār iespējams droši braukt pa apledojušu ceļu, un kā to pareizāk darīt?

Pēdējo dienu melnā statistika uz autoceļiem, kad autoavārijās cietušo un bojāgājušo ir pārāk daudz, sašķēluši sabiedrību divās frontēs, vieni sliecas vainot nolaidīgo autoceļu uzturētāju darbu, citi – pašus braucējus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Autovadītājs ir tas, kas atbild par situāciju, no kura arī beigās uzprasa. Tas nav jautājums pie ceļu uzturētājiem vai vēl pie kāda,” norāda Drošas braukšanas skolas apmācību programmas direktors Artūrs Priednieks.

Ziemas laikā ceļi ir slideni, un diemžēl Latvijas autobraucējiem jārēķinās ar to, ka ceļu uzkopšana un uzturēšana var nebūt tajā labākajā izpildījumā. Eksperts skaidro, ka arī pa slideniem ceļiem var braukt samērā droši, bet jāievēro trīs galvenās lietas – ātrums, distance, atbilstoši aprīkots auto, tai skaitā ļoti svarīgas ir labas riepas.

”Mums jādod lielāka distance starp mašīnām un jāiedod pašiem sev laiks, mēs nevaram ne strauji apstāties, ne strauji izmainīt mūsu virzienu. Līdz ar to tādā veidā mēs dabūsim sev lieku laiku, lai spētu reaģēt uz situācijām. Mazliet jāsamazina ātrums, vai attiecīgi pēc tā seguma, jāsaprot, cik slidens ir, un, ja ir ļoti slidens, tad iespējams, ir jābrauc uz 40,” norāda Priednieks.

Nav optimāla ātruma, ar kādu ieteicam braukt slidenos apstākļos.

”Ir jābrauc ar tādu ātrumu, ar kādu mēs paši spējam tikt galā. Mēs nevaram braukt uz 90, ja zīme rāda uz 90, bet segums ļauj mums braukt uz 60,” piebilst DBS direktors.

Ja auto tomēr saslīd, galvenais censties neveikt pārāk asas kustības ar stūri un bremzēm, un jo mierīgākas darbības veiksim, jo mazākas iespējas trāpīt nepatikšanās.

Avāriju cēlonis lielā mērā meklējams tieši galvā un attieksmē. Attieksme savukārt veidojas no tā, ko ar laiku kāds mums ir iemācījis vai esam to paši uz savām kļūdām izgājuši.

Eksperts arī neizslēdz, ka daudzi autovadītāji ir slikti apmācīti autoskolās.

Ziemas laikā, sēžoties pie stūres, jārēķinās, ka ceļā pavadītais laiks var būtiski pieaugt. Tāpat jārēķinās, ka var rasties vairākas bīstamas situācijas. Tomēr, lai izvairītos no nepatikšanām, ir jāatceras dažas elementāras lietas, viena no tām pareiza roku turēšana uz stūres.

Pareizi rokas būtu turēt bez piecpadsmit trīs, jo šādā situācijā, mēs strauji varam reaģēt uz bīstamām situācijām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl