Ādažu virzienā dodas militārās tehnikas kolonnas. Autovadītāj, uzzini, kā rīkoties!

0 Komentāru
Ādažu virzienā dodas militārās tehnikas kolonnas. Autovadītāj, uzzini, kā rīkoties!
Rebeka Žeire / LETA

Otrdien, 13. jūnijā, noslēdzoties starptautisko militāro mācību “Saber Strike 2017” aktīvajai fāzei, līdz plkst. 24.00 uz valsts autoceļiem virzienā uz Ādažu bāzi notiks pastiprināta militārās tehnikas kustība, informē Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Militārās tehnikas kolonnas Militārās policijas, Valsts policijas vai Pārvietošanas koordinācijas centra pavadībā tiks pārvietotas gan no Stopiņu novada Upeslejām pa Rīgas apvedceļu virzienā uz Kadagu, gan no Ropažiem pa Mālpils šoseju – cauri Garkalnei uz Ādažu bāzi, kā arī no Ropažiem pa autoceļu, izbraucot uz Rīgas apvedceļu virzienā uz Kadagu. Savukārt cauri Ādažiem no mācību norises vietas tiks pārvietota Norvēģijas bruņoto spēku tehnika – kvadricikli.

Autovadītāj! Uzzini, kā rīkoties!

Latvijā starptautisko militāro mācību “Saber Strike 2017” aktīvā fāze notiek Ādažu poligonā no 3. līdz 15. jūnijam.

Savukārt no 9. līdz 14. jūnijam militārās mācības notiek arī ārpus poligona – Amatas, Mālpils, Ogres, Ropažu, Salaspils un Stopiņu novados, kur bataljona līmeņa vienības, pārvietojoties ar bruņutehniku, veic mācību uzdevumus ar zemju īpašniekiem saskaņotās teritorijās.

Šogad apvienoto sauszemes un gaisa spēku mācību vadošā valsts ir Latvija. Mācībās Latvijā piedalās vairāk nekā 2000 karavīru no Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Polijas un Slovākijas, kā arī ASV.

Mācību laikā  tiek uzlabota dalībvalstu sadarbība, gatavības un kaujas spējas, kā arī demonstrēta sabiedroto spēja ātri reaģēt un pārvietot spēkus visā reģionā.

Militārās mācības “Saber Strike” ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010. gada.

Foto! – Ādažu poligonā norisinās starptautisko militāro mācību “Saber Strike 2017” Viesu diena

Foto – Militārās mācības “Saber Strike” ārpus Ādažu poligona, Allažmuižas apkārtnē

Iedzīvotāju ievērībai!

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

0 Komentāru