Oho! Pēdējo desmit gadu laikā dubultojies to šoferu skaits, kas brauc pie sarkanās gaismas!

Komentāri

Arvien vairāk autovadītāju brauc pie luksofora sarkanā gaismas signāla. Pēdējo desmit gadu laikā šādu pārkāpēju skaits praktiski dubultojies. Pie vainas esot  braukšanas zemā kultūra un tiesiskais nihilisms.

“It sevišķi pie sarkanās gaismas brauc un vēlāk turklāt to mēģina noliegt jaunāka gadagājuma cilvēki. Viņiem jāskatās video, lai to atzīstu. Tādā veidā mēģina izvairīties no soda un soda punktiem,” stāsta Dmitrijs Talalajevs, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes jaunākais inspektors.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Par šādu pārkāpumu uzreiz ir četri soda punkti un naudas sods, kas var būt diezgan pamatīgs –  tiek piemērots sods no 30 līdz pat 140 eiro.

Pēdējo 10 gadu laikā gandrīz divkāršojies protokolu skaits par braukšanu pie sarkanās gaismas. Pērn to skaits sasniedzis gandrīz 6,5 tūkstošus. Šā gada trijos mēnešos par šo pārkāpumu sodīti jau gandrīz divi tūkstoši autovadītāju.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks:

Skaidrs, ka šis skaits ir liels. Acīmredzot nav vēlēšanās apstāties, ar tādu apziņu, ka gan jau paspēšu pārbraukt, nekas nenotiks. Tad attiecīgi redzam ainu, kas mums uz ceļa notiek – sociālajos tīklos ir daudz aculiecinieku video, ka tik rupji brauc pie aizliedzošiem signāliem. Par laimi, šādās situācijās nekas slikts nav noticis, bet vajag tikai sakrist apstākļiem un var ciest nevainīgas personas.

Lai šo sērgu mazinātu, policijā apsver domu iegādāties radarus arī pie luksoforiem, taču tuvākajā nākotnē tas vēl nenotiks. Tā kā pagaidām ķers, pārvietojoties netrafarētās automašīnās un reidos.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl