OCTA varētu kļūt dārgāka

Komentāri

Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana jeb OCTA varētu kļūt dārgāka. Šādas prognozes tiek pamatotas ar vēsturiski lielākajiem zaudējumiem, ko nozare cietusi pagājušajā gadā. Pagājušajā gada atlīdzībās izmaksāts vairāk nekā 41 miljons eiro. Kas ir par 14,5 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā velk paralēles ar 2007. gadu, kad apdrošinātāju zaudējumi bija 8 miljoni un tas izraisīja būtisku polišu cenu kāpumu. Taču šoreiz, pēc speciālistu prognozēm, obligātā apdrošināšana kļūšot dārgāka tikai agresīviem un negodprātīgiem autovadītājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics

Praktiski es domāju, ka kaut kāds pieaugums būs. Viennozīmīgi – tas nebūs visiem, jo šeit atkal apdrošinātāji, izmantojot savu statisku, cenšas atrast tos klientus, kas viņiem nenes zaudējumus, līdz ar to teiksim, protams, viņi cenšas atbrīvoties no tiem klientiem, kas zaudējumus nes. Līdz ar to tiem viņi cenšas celt cenu. Tiem, kas zaudējumus nenes, viņi vai nu tāpat to cenu uztur, vai varbūt nedaudz samazina.

Turklāt, ja kāds no pašreizējiem OCTA astoņiem tirgus dalībniekiem turēs cenu zemu, arī pārējie nebūs motivēti to celt. Teorētiski apdrošinātāju zaudējumus palielina arī tas, ka bonus-malus sistēma darbojas ar nokavēšanos un tā tiek pārrēķināta tikai reizi gadā. Un, piemēram, ja cilvēks tagad izraisa avāriju, apdrošināšana viņam kļūst dārgāka tikai septembrī.

Foto

Pašlaik tā saucamo bonus-malus klasi ietekmē cilvēka stāžs, kā arī tas, vai viņš ir bijis iesaistīts Ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā. Latvijas Automoto biedrība uzskata, ka, aprēķinot polišu cenu, apdrošinātājiem būtu jāņem vērā arī kopējais soda punktu skaits. Respektīvi tas, kā cilvēks vispār ievēro Ceļu satiksmes noteikumus.

Latvijas Automoto biedrības (LAMB) prezidents Juris Zvirbulis

Veicot šo te maksājumu par apdrošināšanu apdrošinātājam, būtu iespēja pārliecināties, un tas tiktu ņemts vērā par to, vai konkrētam autovadītājam ir soda punkti vai nav. Respektīvi, iepazīties ar viņa personīgo braukšanas vēsturi. Un šo te pozitīvo atsauksmi ņemts vērā.

Šādus priekšlikumus Latvijas Automoto biedrība plāno tuvākajā laikā iesniegt Finanšu ministrijas Konsultatīvajā padomē. Lai mazāka polises cena varētu kļūt par balvu prātīgiem autovadītājiem.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl