OCTA polišu cenas nākamgad varētu augt par 5–10%

3 komentāri
OCTA polišu cenas nākamgad varētu augt par 5–10%
Foto: LETA

OCTA polišu cenas un atlīdzības pakāpeniski tuvināsies Eiropas līmenim, prognozē Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs. Biroja vadītājs Juris Stengrevics saka, ka pieaugums tuvākā gada laikā varētu būt 5–10% apmērā.

Patlaban OCTA cena ir aptuveni 60 eiro, savukārt Eiropā vidējā OCTA cena ir aptuveni piecas reizes lielāka, stāsta J. Stengrevics. Tiesa gan, arī vidējās atlīdzības apjoms Eiropā ir lielāks – ja Latvijā vidējā atlīdzība ir 900 eiro, tad vidēji Eiropā – tā ir 3000 eiro. “Neviens nav novilcis mūri starp mums un Eiropu – cenas būs lielākas, un atlīdzības arī ar laiku būs lielākas,” saka J. Stengrevics.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apdrošinātāji pērn darbojušies aptuveni ar četru miljonu eiro zaudējumiem, stāsta Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja vadītājs. Lai šie uzņēmumi varētu darboties “pa nullēm” un neciestu zaudējumus, nepieciešams OCTA cenas palielinājums aptuveni 10% apmērā.

“Lai bizness būtu “pa nullēm” – pamatots palielinājums ir 10% apmērā. Es domāju, ka tam ir jābūt pakāpeniskam palielinājumam. Šogad OCTA cenai ir jāpieaug vismaz 5% apmērā, citādi zaudējumi būs vēl lielāki,” pauda J. Stengrevics.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl